Dva výrobci a distributoři pervitinu z Jihlavsku ve vazbě – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Dva výrobci a distributoři pervitinu z Jihlavsku ve vazbě

/
/
/
675 ZobrazeníJihlavští kriminalisté zadrželi koncem března na několika místech Jihlavska za asistence speciální jednotky Dukovany celkem sedm osob, které následně umístili do policejních cel krajského ředitelství. Čelí obvinění z výroby a distribuce drog.

„Kriminalisté provedli několik domovních prohlídek, nebytových prostor a zajistili kompletní varnu pervitinu včetně hotových drog určených k další distribuci, pomůcky, přípravky a zařízení určené k jejich výrobě. Zajistili také finanční prostředky, které pocházely z prodeje drog. Ze spáchání trestného činu byli obviněni tři muži, ve dvou případech se jedná o recidivisty, kteří se na Jihlavsku opakovaně podílejí na výrobě a distribuci drog, především pervitinu,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že zajištěné drogy budou zaslány na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy. Ze sedmi zadržených osob byly postupně čtyři osoby propuštěni, protože u nich kriminalisté nezjistili, že by se na trestné činnosti přímo podíleli.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání tří mužů ve věku 52, 26, a 22 let. „Dvaapadesátiletý muž z Jihlavy a šestadvacetiletý muž z Jihlavska byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ doplnil Radomír Němec. Třetí muž, který trvale žije na Vysočině, byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
„V minulosti byl odsouzen už několikrát a opakovaně si trest odpykal ve věznici. Převážně byl potrestán za drogové delikty, naposledy byl z výkonu trestu odnětí svobody propuštěn loni na jaře a v poměrně krátké době poté se znovu začal dopouštět drogové trestné činnosti.
Kriminalisté ho viní z toho, že od loňského roku nabízel nebo prodal pervitin mladé ženě, a to také například výměnou za oblečení pro malé dítě nebo výměnou za hlídání malého dítěte. V objektu, kde pobýval a kde ho policisté zadrželi, měl 120 gramů pervitinu, více než jeden kilogram léků určených k výrobě pervitinu. Z těchto léků by bylo možné vyrobit až 215 gramů pervitinu. Pachatel navíc umožnil v objektu, který vlastní a kde proběhl uplynulý týden policejní zákrok, dalším dvěma obviněným mužům, že zde mohli vyrábět pervitin, neboť se zde nacházela plně vybavená a funkční varna pervitinu. Také těmto dvěma mužům kriminalisté kladou za vinu, že drogy vyráběli a distribuovali také na jiných místech na území města Jihlavy,“ dodala tisková mluvčí.
Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí dvou obviněných mužů do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byli vzati do vazby a poté oba policisté eskortovali do věznice. Zbývající obviněný muž byli po provedení příslušných procesních úkonů ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Zadržené chemikálie na výrobu drog, archiv Policie ČR

„Za spáchaný zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí dvěma obviněným mužům trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel vedoucí jihlavských kriminalistů s tím, že zbývající obviněný muž může být za spáchání přečinu potrestán až pětiletým trestem odnětí svobody.

  • Facebook
  • Twitter