Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Havlíčkově Brodě začal fungovat nový Domov pro seniory

/
/
/
1322 ZobrazeníČtyřpodlažní objekt domova pro seniory v areálu havlíčkobrodské nemocnice už slouží svému účelu, první obyvatelé se už nastěhovali. Zájem o bydlení je velký.

Nová budova na místě bývalého plicního pavilonu nabízí v prvním až třetím podlaží 75 lůžek pro klienty s různými typy demencí a Alzheimerovou chorobou, čtvrté patro se 34 lůžky funguje jako domov pro seniory. Klienti žijí po jednom či dvou v pokojích s bezbariérovou koupelnou v tzv. rezidencích po deseti až dvanácti, využívají kuchyňku i společný obývací prostor, kde se o ně stará jedna pečovatelka a na pomoc například s hygienou dochází další pracovníci. Domov má také aktivizační prostory pro cvičení a terapie.

Domov přijímá zájemce z celé Vysočiny,v současnosti jeho služby využívají převážně klienti z Havlíčkobrodska. Vedení domova registruje pořadník s 500 žádostmi a měsíčně přibývá až čtyřicet dalších.

  • Facebook
  • Twitter