Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Dobrohostově řádila Morčata na útěku a kapela Brutus

/
/
/
664 ZobrazeníMilovníci rokenrolu a hlavně dobré muziky se letos už po dvacáté šesté sešli na pravidelné akci Stock Dobrohostov. Kdo by neznal malý letní festival plný velkých hvězd, který se koná nedaleko Havlíčkova Brodu. Hlavní pořadatel Petr Kletečka se ohlíží za letošním pokračováním akce.

Během celého víkendu se na pódiu opět vystřídalo spoustu známých jmen, ale páteční program bezesporu patřil kapele Morčata na útěku. Kdo tuhle povedou partičku zná, tak ví, že tady se s použitím sprostých slov nešetří, a kdo je ještě neslyšel, tak se určitě naučil něco nového. No a sobotní večer patřil mimo jiné té nejbrutálnější skupině na české scéně a to kapele Brutus. Více už nám ale o přípravách, o tom jak bylo těžké pochytat Morčata na útěku a o samotném průběhu festivalu prozradil organizátor Petr Kletečka.

Letošní Stock Dobrohstov je za námi, ale prozraď našim čtenářům, jaké to bylo v této nejisté době chystat takový festival?
Složitější situace byla po mém soudu v loňském roce. Ještě v půli června jsme nevěděli, jestli jubilejní 25. ročník budeme moci vůbec uskutečnit. Řada pořadatelů podobně velkých akcí to na rozdíl od nás s ohledem na nejistou situaci raději odpískala. Letos jsem ale ani na vteřinu nezapochyboval, že festival proběhne. Hodně lidí včetně mne se nechalo očkovat nebo mají protilátky. Mladší ročníky nepatří do rizikových skupin. Život se musí vracet k normálu.

Předpokládám, že to není celé zásluha jednoho člověka, kolik lidí se na pořádání podílí a jak dlouho tyto přípravy trvají?
Užší festivalový tým tvořilo v posledních letech devět lidí, kteří rozhodují o zásadních věcech včetně festivalové dramaturgie. S přípravami začínáme bezprostředně po skončení předchozího ročníku, a jakmile se vyřeší program, pokračujeme promováním akce. Pokud bych měl parafrázovat slavnou větu: Gordona Gekka Stockfest is a bitch that never sleeps.

Letošní složení kapel bylo velice pestré, kdo přišel s nápadem pochytat Morčata na útěku?
Morčata na útěku byl svébytný nápad Jardy Bořila ml., který zbytek týmu – možná trochu překvapivě – posvětil.

Na jakou skupinu si se nejvíce těšil, nebo kterou sis nejvíc užil?
Asi překvapím, ale nejvíc jsem se těšil na Moravu. Poprvé hráli v Dobrohostově v roce 2017 a od té doby pokaždé. Api je kytarový bůh z Vysočiny a pozorovat jeho hru zblízka hned pod pódiem je pro mne jako nepříliš zručného kytaristu velký zážitek. Kapele to v posledních letech neskutečně šlape a sólo na bicí, které na konci koncertního setu předvedl Jelda, v Dobrohostově už patrně nikdo nikdy nepřekoná… Těšil jsem se na legendární Brutus. Vystoupení se mi líbilo, stejně jako mnohým na parketu. Byl jsem zvědavý v neděli na Túfaranku, kterou předcházela pověst jedné z nejlepších moravských dechovek a tuto pověst kapela beze zbytku potvrdila. Osvěžující byl páteční koncert Zahrady. A tak bych mohl pokračovat.

Na svém facebookovém profilu si zmínil, že letošní ročník byl tvůj poslední, co se pořádání týká, jak těžko se odchází od takového projektu?
Je to tak. Důvody jsem vysvětlil. Ve stručnosti – po vrcholných dvou ročnících (Olympic před dvěma lety, Wohnout a především britská legenda Praying Mantis v loňském roce) jsem ztratil vnitřní motor, motivaci pokračovat. Zodpovídal jsem za úspěšný průběh festivalu v posledních 22 letech a to stačí. Za tu dobu vyrostla nová generace fanoušků, ale i lidí, kteří mohou s novou energií a smělými plány festival v budoucnu pořádat. Nostalgii samozřejmě cítím, ale rozhodnutí bylo překvapivě snadné.

Přijdeš si ale poslechnout příští rok kapely na letní parket?
To je jasné. Letní parket v Dobrohostově je senzační místo, zamiloval jsem si to tam. Možnost užít si koncert bez toho, abych ho musel sám zorganizovat, bude k nezaplacení! Těším se na to.

Chtěl bys někomu, ať už lidem z týmu, nebo jen fanouškům něco vzkázat?
Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson kdysi řekl: Life is too short to do the things you don´t love doing. Naprostá pravda. Jde to říci i obráceně. Soustřeďme se na lidi a věci, které milujeme. Věci, které milujeme, obvykle děláme i dobře. Přeji týmu novou energii a festivalu skvělé časy a budoucnost, kterou si zaslouží.

Mockrát děkuji, Petře, za tvůj čas a všechno, co děláš pro kulturní dění na Havlíčkobrodsku.

  • Facebook
  • Twitter