Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Dalešicích mají nové varhany a sochu Panny Marie

/
/
/
854 ZobrazeníOslavy 100 let vzniku Československa se v Dalešicích nesly v duchovní náladě. Při slavnostní bohoslužbě v kostele sv. Petra a Pavla byly požehnány nově zrekonstruované varhany, průvodem pak šli občané k nové soše Panny Marie na náměstí, kde byla socha slavnostně odhalena a požehnána. Na opravu varhan i výrobu nové sochy přispěla městysi Nadace ČEZ.

Dalešickému náměstí dominanta v podobě sochy svatých či slavných osobností českých dějin doposud chyběla. „Inspirovali jsme se od našich přátel v polských Dalešicích, kteří krásnou sochu Panny Marie na svém náměstí mají,“ říká starosta Jaroslav Zadražil. Sochu z mušlového vápence zhotovil Josef Červinka z Brna během šesti měsíců.

Svěcení nové sochy Panny Marie – P. Michal Seknička

Má připomínat ctnosti a lidské vlastnosti jako je pokora, laskavost, dobročinnost a ohleduplnost. „Naše náměstí s kašnou je ode dneška ozdobené krásným uměleckým dílem. Věřím, že prostředí poslouží ke ztišení a meditaci nejen věřícím, ale všem občanům a návštěvníkům Dalešic,“ dodává starosta Jaroslav Zadražil.

Nadace ČEZ podpořila zhotovení a osazení kamenné sochy částkou 300 tisíc korun. Stejnou částku věnovala na rekonstrukci varhan, které se slavnostně rozezněly při varhanním koncertě v neděli 28. října v 15 hodin. Varhany zrestauroval pan Tomáš Nováček.

„Nadace podpořila vznik nové sochy i opravu varhan v rámci svého grantového programu Podpora regionů. V Kraji Vysočina je ČEZ svým podnikáním hodně přítomen, proto chceme být zdejším městům a obcím dobrým sousedem a podporovat jejich rozvojové aktivity,“ doplnila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

  • Facebook
  • Twitter