Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Bystřici nad Pernštejnem se sešlo více jak 400 veteránů

/
/
/
201 ZobrazeníLetošní ročník srazu veteránů, který se koná v Bystřici nad Pernštejnem na Masarykově náměstí, po letech změnil svůj název. Od tohoto ročníku se už bude akce nazývat Memoriál Františků Proseckých.

Letos v březnu totiž velice nečekaně zemřel hlavní pořadatel František Prosecký, který se kromě srazu veteránů také staral o muzeum Tatra a tak hrozilo, že se letošní sraz konat nebude. Nakonec se ale současné vedení muzea domluvilo, že sraz veteránů uskuteční v plném rozsahu a tak se na XVIII. / I. Memoriál Františků Proseckých sjelo do Bystřice více jak 400 veteránů.

Kromě veteránů značky Tatra mohli návštěvníci vidět několik desítek motorek, převážně značky Jawa. Mezi největší zajímavosti určitě patřilo policejní auto americké policie, jeden z prvních Fordů, nebo speciální sklápěčka Tatra. Čestným hostem byl devíti násobný účastník rallye DAKAR Ivo Kaštan, který na podiu povyprávěl zážitky z Dakaru, nebo o jeho překonání rychlostního rekordu na upraveném pitbiku. Každý účastník nakonec dostal při odjezdu pamětní list jako vzpomínku na Františka.

  • Facebook
  • Twitter