Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Letní žurnalistická škola startuje v neděli v Havlíčkově Brodě, na týden se stane centrem žurnalistiky i společenských témat

/
/
/
337 ZobrazeníV neděli 14. srpna se sjede do Havlíčkova Brodu na pět desítek zájemců z Česka, Slovenska a Ukrajina na devatenáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Až do soboty 19. srpna se budou věnovat teoretickým i praktickým aktivitám mediálního vzdělávání. Vedle toho organizátoři připravili nabitý dopoledních a večerních debat s významnými osobnostmi novinářské i společenské scény.

Odpolední a večerní debaty se budou odehrávat v klubu Oko na Smetanově náměstí a zájemci je mohou navštívit zdarma

Přijedou profesionálové ve svých oborech
YouTuber a influencer Kovy, Barbora Kroužková nebo Martin Řezníček z České televize, Renata Kalenská z Deníku N, Jan Pokorný z Českého rozhlasu nebo Terezie Tománková ze CNN Prima News. Ti a mnoho dalších hostů nejen z novinářského světa budou diskutovat a sdílet své zkušenosti na odpoledních a večerních debatách v klubu Oko na Smetanově náměstí.

„Dojde i na další současná témata – o budoucnosti Ruska bude debatovat novinář Rádia Svobodná Evropa Jaroslav Šimov spolu s ruským novinářem a spisovatelem Sergejem Medveděvem a Liborem Dvořákem z Českého rozhlasu Plus,“ uvedl ředitel školy a její spoluzakladatel Milan Pilař z obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina. Další z večerů nese název Dokáže střední Evropa znovu věřit faktům? s Pavlem Havlíčkem a Nikoletou Nemečkayovou z Asociace pro mezinárodní otázky a Matejem Kandríkem, ředitelem ADAPT Institute.

Zájemci se mohou od pondělí 14. srpna dvakrát denně od 15.30 a 19.00 zúčastnit v klubu Oko zajímavých debat

Všechna témata a jejich hosty najdete na plakátu s přehledem odpoledních a večerních debat na webu projektu www.letnizurnalistickaskola.cz, kde jsou také odkazy na přímé přenosy debat.

Zkušenosti z praxe a příprava vlastních reportáží
Jak napsat dobrou reportáž a udělat skvělý rozhovor? Co je to v mediální branži otvírák a kraťas? Co je to klikatelný titulek a proč je dobré používat mezititulky? Na všechny tyto otázky a řadu dalších získají studenti letní školy v týdnu nabitém informacemi odpovědi.
Především si na vlastní kůži vyzkouší, jaká je práce novináře v tisku, v online médiích, co obnáší práce reportéra televize a rádia. A také se naučí pracovat s fotografiemi, psát tiskové zprávy a zkusí si v týmu vytvořit funkční marketingovou strategii. To vše pod vedení profesionálů z praxe. „Studenti si mohou vybrat z šesti oblastí, kterým se chtějí věnovat a ve kterých se chtějí zlepšovat. Podle toho jsou rozděleni do skupin – Tisk (noviny, Nová média (digitální média), Rádio, Televize a PR a marketing. Dopoledne se věnují práci na svých projektech, odpoledne absolvují setkání s novináři, influencery a marketéry a večer se účastní debat s významnými hosty z České republiky i ze zahraničí,“ přibližuje Pavla Petrů, členka organizačního týmu.

Letošní ročník se bude věnovat vývoji a změnám ve společnosti v souvislosti s třicetiletým výročím vzniku České republiky. „Pozornost zaměříme na Českou televizi, která letos vysílá už sedmdesátým rokem. Díky spolupráci s Českým rozhlasem nahlédnou studenti také pod pokličku této instituce. Ta je tu s námi rovných sto let. Nově jsme zahájili spolupráci s Knihovnou Petra Pitharta, jejíž zástupci se zúčastní v čele s Petrem Pithartem pondělních obou debat,“ doplnil Milan Pilař.

Obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina v letošním roce připravila sérii akcí věnovaných historii a politologii v souvislosti se stým výročím narození malečského rodáka Josefa Kalvody. Vyvrcholením bude koncem října v Chotěboři první ročník Podzimní školy Josefa Kalvody.

  • Facebook
  • Twitter