Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

U Mírovky našel v neděli muž dělostřelecký protibetonový granát

/
/
/
577 ZobrazeníVíce než čtyřicetikilový předmět připomínajícího munici nalezl v neděli 1. března muž v lese v katastru Mírovky u Havlíčkova Brodu, následně nález oznámil na linku tísňového volání 158.

„Operační důstojník oznamovatele poučil, aby s předmětem nijak nemanipuloval a vyčkal příjezdu policejní hlídky. Policisté místo nálezu zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika z českobudějovické expozitury, který předmět identifikoval jako německý dělostřelecký protibetonový granát ráže 15 cm Gr.19 Be.
Celková váha granátu je 43 kg a obsahuje přes 3000 g trhaviny. U granátu byla poškozena zadní část, kde se nachází dnový iniciátor. Munice se používala proti betonovým bunkrům. Střílela se z houfnice sFH 18 nebo ze samohybné houfnice Hummel na podvozku PzKpfw III a IV. Pyrotechnik munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a likvidaci“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Německý dělostřelecký protibetonový granát ráže 15 cm Gr. 19 Be, archiv Policie ČR
  • Facebook
  • Twitter