Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Petr Ryška náměstkem jihlavské primátorky

/
/
/
689 ZobrazeníZastupitelstvo města Jihlavy v pondělí 2. března schválilo obsazení míst v městské radě a také ve svých řadách přivítalo novou zastupitelku. Nahradila Petra Laštovičku, který 4. února rezignoval na všechny své veřejné funkce. V pondělí byla podepsaná i nová koaliční dohoda.

Bývalý reprezentant v plavání, reprezentační trenér a hlavní trenér Jihlavského plaveckého klubu Axis a jednatel tohoto plaveckého klubu, učitel na Gymnáziu Jihlava, předseda Českého svazu plavání a člen Českého olympijského výboru, Petr Ryška (nar. 28. 4. 1967) se stal náměstkem primátorky Jihlavy. V gesci má rozvoj sportu a sportovní infrastruktury, zodpovědný bude také za stanovení strategií a za rozvoj města. „Chci pro město pracovat naplno, takže jsem přestal s trénováním i učením a zůstávám pouze předsedou Českého svazu plavání,“ řekl Ryška, který je členem ODS od roku 2013.

Dosud neuvolněný radní, středoškolský učitel, nyní zástupce ředitele Střední průmyslové školy stavební a bývalý primátor Jihlavy v letech 2006-2014 Jaroslav Vymazal, je nově uvolněným radním pro oblast dopravy a informačních technologií. Jaroslav Vymazal, který je členem ODS od r. 2003, oslaví 13. března své 65. narozeniny.

Jihlava má tak od 2. března šest uvolněných radních. Náměstkem primátorky Karolíny Koubové (Fórum Jihlava) zůstal Vít Zeman (Žijeme Jihlavou), který bude pokračovat v územním plánování města, spravovat bude dál útvar městského architekta a v gesci mu zůstalo i životní prostředí. Třetím náměstkem je nestraník zvolený za KDU-ČSL Martin Laštovička, který má v gesci správu majetku a správu realit, zodpovědný je také za městskou památkovou rezervaci a památkovou péči. „Já jako primátorka budu stále řešit urovnání vodohospodářského sporu, přičemž právě sestavuji odborný poradní tým, aby to po rezignaci Petra Laštovičky a plánovaném odchodu Jana Vystrčila na státní zastupitelství nezůstávalo pouze na jednom člověku,“ uvedla před zastupiteli Karolína Koubová.

Primátorku, trojici náměstků a uvolněného radního doplňuje ještě uvolněný radní Daniel Škarka (Fórum Jihlava), který má v gesci sociální věci, školství a kulturu.

Novou zastupitelkou se stala Eva Decroix, členka republikové výkonné rady ODS, advokátka a majitelka francouzské restaurace, která v úvodu jednání zastupitelů složila zastupitelský slib.

Pondělnímu hlasování zastupitelů předcházel podpis nové koaliční smlouvy. Ve 12.00 podepsali zástupci Fóra Jihlava, ODS, uskupení Žijeme Jihlavou a Martin Laštovička koaliční dohodu, s tím, že nová koalice bude podporována některými zastupiteli zvolenými za KDU-ČSL. Místní výbor KDU-ČSL totiž jednoznačnou většinou schválil nestraníka Martina Laštovičku na pozici uvolněného náměstka primátorky.

  • Facebook
  • Twitter