Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Trojice fotbalistů FC Vysočina míří na hostování

/
/
/
862 ZobrazeníTrojice fotbalistů širšího kádru FC Vysočina v závěru tohoto týdne opustila Jihlavu a zamířila na hostování za pravidelným herním vytížením v dospělém fotbale.

Petr Nerad bude do konce kalendářního roku 2018 hájit barvy druholigového Táborska a bosenské duo – Amir Mašić a Ivan Dujmović – bude po stejnou dobu nastupovat za Tatran Prešov ve druhé slovenské lize.

„Petr Nerad po svém zranění zatím nenašel v našem klubu herní vytížení, a protože potřebuje hrát, akceptovali jsme možnost jeho hostování v Táborsku. V zimě uvidíme, do jaké formy se rozehrál. Pro Ivana a Amira jsme hledali klub, kde by měli možnost adaptovat se na dospělý fotbal a zároveň jsme chtěli, aby na chvíli změnili prostředí, přeci jen jsou v Jihlavě již několik let. Slovenská druhá liga je ideální příležitost, aby ukázali, že s nimi můžeme do budoucna počítat. Přeci jen Juniorská liga konfrontaci s dospělými nenahradí,“ řekl k aktuálnímu pohybu v jihlavském kádru ředitel klubu Jan Staněk.

Čtyřiadvacetiletý středopolař Petr Nerad (nar. 6. 2. 1994) na sebe výrazně upozornil v dresu Bohemians, kde už v osmnácti letech debutoval v nejvyšší soutěži a začal se pravidelně objevovat v českých mládežnických reprezentacích. Zkraje jara 2015 přestoupil do Jihlavy, kde nastupoval půldruhého roku. V létě 2016 odešel za větším herním vytížením hostovat do druholigového Baníku Ostrava. Zde přispěl k postupu do první ligy a vrátil se na Vysočinu. V letní přípravě 2017 však utrpěl vážné zranění kolena. V loňském fotbalovém ročníku tak stihl jen pět startů za juniorku. V probíhající sezóně odehrál oba pohárové duely a v roli náhradníka naskočil do dvou druholigových utkání. Dosud nastoupil do 52 duelů v nejvyšší soutěži, v nichž pětkrát skóroval. Jeho bilance v národní lize činí 44 utkání a děvět branek.

Oba mladí bosenští fotbalisté mají zkušenosti z mládežnických výběrů své země a do FC Vysočina přišli v létě 2016. Dvacetiletý levý obránce Ivan Dujmović (nar. 1. 4. 1998) byl do kádru A týmu zařazen v lednu letošního roku, když předtím odehrál 25 duelů v Juniorské lize. V prvním týmu absolvoval zimní přípravu, aby poté zamířil na hostování v druholigovém Znojmě. V létě znovu bojoval o místo v jihlavském kádru, ale do užšího druholigového kádru se neprosadil. Stejně starý útočník či podhrot Amir Mašić (nar. 14. 2. 1998) na Vysočině dlouho laboroval se zdravotními problémy. Ty jej dosud pustily jen do 18 utkání Juniorské ligy, v nichž dokázal šestkrát skórovat. S A týmem absolvoval velkou část přípravných bloků v tomto kalendářním roce.

  • Facebook
  • Twitter