Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tříkrálová sbírka nabídne koncerty, živý betlém i putovní divadélko

/
/
/
4047 ZobrazeníStejně jako v letech předchozích i v roce 2019 doplní tradiční koledování v rámci Tříkrálové sbírky na Havlíčkobrodsku a Humpolecku doprovodné akce.

Humpolečtí se mohou opět těšit na živý betlém před tamní farou a na Tříkrálový koncert. Hudební zážitek čeká ostatně i Přibyslav a farnost Velká Losenice zorganizuje putovní divadélko Čtvrtý z mudrců – tentokrát v Nížkově. Devatenáctý ročník největší dobrovolnické akce v republice odstartuje Oblastní charita Havlíčkův Brod mezi 4. a 6. lednem 2019.

Než humpolečtí tři králové vyrazí do ulic rozdávat lidem požehnání a prosit je o příspěvek na pomoc lidem v nouzi, sejdou se v sobotu 5. ledna v devět hodin ráno před děkanstvím na Horním náměstí, kde dostanou požehnání na cestu a kde se zároveň stanou součástí živého betlému. Tato tradice oslaví devatenácté narozeniny stejně jako samotná Tříkrálová sbírka. To v Přibyslavi se po koledě uskuteční Tříkrálový koncert. „Letos připadá na sobotu 5. ledna. Začne v osmnáct hodin ve farním sále přibyslavské farní budovy,“ upřesnila mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Aneta Slavíková.

Velké oblibě se těší také putovní divadélko Čtvrtý z mudrců, které doprovází Tříkrálovou sbírku v obcích farnosti Velká Losenice. Představení přináší příběh čtvrtého krále, jenž se svými třemi kolegy k malému Ježíškovi nedošel, protože po cestě konal dobré skutky, a setkal se s ním až v okamžiku ukřižování. Každoročně se na ztvárnění hry podílí na sedmdesát dospělých a dětí. Tentokrát divadlo doputuje v neděli 6. ledna ve čtrnáct hodin do Nížkova. Koledování se ve farnosti uskuteční o den dříve.

V sobotu 13. ledna je v plánu ještě Tříkrálový koncert pěveckého uskupení Tucet v Humpolci. Stejně jako v Přibyslavi i v tomto případě bude výtěžek z dobrovolného vstupného věnován do Tříkrálové sbírky. Akce se bude konat v koncertním sále humpolecké základní umělecké školy od šestnácti hodin.

Peníze z devatenácté Tříkrálové sbírky pomohou Oblastní charitě Havlíčkův Brod zafinancovat koupi potřebného devítimístného svozového auta pro uživatele s postižením, kteří využívají služby ledečské Sociálně terapeutické dílny. Výtěžek zároveň podpoří rozvoj takzvané charitní záchranné sítě. „Tento projekt plánujeme v koordinaci s dalšími Charitami v Kraji Vysočina. Stručně lze říct, že lidem, kteří jsou v tíživé životní situaci a dostupné služby jim neumí pomoci, budeme moci poskytnout například potraviny, hygienu, ošacení nebo vybavení domácnosti s tím, že materiální pomoc vždy doplníme odborným poradenstvím a podporou v řešení jejich problémů,“ vysvětlila ředitelka havlíčkobrodské charity Kateřina Svobodová.

Více informací je k dispozici na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz a www.hb.charita.cz.

  • Facebook
  • Twitter