Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Američan skončil během tří dnů několikrát na policejních služebnách Vysočiny

/
/
/
990 ZobrazeníNeobvyklý případ řešili v posledních třech dnech letošního roku policisté na Vysočině. Hlavní roli v případu sehrál čtyřiadvacetiletý Američan, který stihl během dvou dnů spáchat několik přestupků a několik trestných činů a navíc vždy byl pod vlivem alkoholu. 

„Případ pro policisty začal v pátek 28. prosince kolem půl osmé večer, když na integrovaném operačním středisku přijali na lince 158 oznámení, že na čerpací stanici na 166. kilometru ve na Prahu natankoval řidič osobního vozu Jaguar s anglickou registrační značkou 30 litrů pohonných hmot, za které ale nezaplatil a z místa odjel. Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově vozidlo vypátrali a zkontrolovali jej na parkovišti na 111. kilometru dálnice D1 směrem na Prahu. Zjistili, že auto řídí čtyřiadvacetiletý cizinec – státní občan Spojených států amerických, který policistům předložil pouze řidičský průkaz vydaný v USA. Jiné osobní doklady u sebe muž neměl. Policisté dechovou zkouškou zjistili hodnotu 1,81 promile alkoholu. Pozitivní výsledek mělo i opakované měřením s hodnotou 1,89 promile alkoholu. Řidiče vyzvali policisté k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se podrobil v Nemocnici Jihlava. Zadrželi mu řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Poté ho umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a ve věci vedou zkrácené přípravné řízení. Nezaplacení pohonných hmot v hodnotě přesahující 1 100 korun policisté zadokumentovali jako přestupek proti majetku. Osobní vozidlo zůstalo majitelem zajištěné na parkovišti na 111. kilometru dálnice D1,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Havarovaný jaguár u Kostelní Myslové, archiv Policie ČR

V sobotu 29. prosince kolem poledne si cizinec vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a byl propuštěn na svobodu. „Kolem třinácté hodiny stejný muž se dopravil na parkoviště na 111. kilometru dálnice D1 a nasedl do svého vozu. Ještě předtím ale odcizil na čerpací stanici dvě lahve šampaňského a odjel směrem na Prahu. Opět byly informovány dostupné policejní hlídky, aby vozidlo vypátraly a zastavily, což se ale v průběhu dne nepodařilo,“ dodala Dana Čírtková s tím, že ještě v sobotu devatenácté hodiny večer došlo na silnici III/40617 v Kostelní Myslové u Telče k dopravní nehodě vozu Jaguar s anglickou registrační značkou. „Jednalo s o stejné vozidlo a stejného řidiče, který den předtím řídil opilý na dálnici. Řidič projížděl po silnici ve směru od Telče na Zadní Vydří. Nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projetí levotočivé zatáčky dostal s vozem smyk, najel na pravou krajnici, kde následně havaroval vpravo mimo komunikaci. Při dopravní nehodě si způsobil lehké zranění, se kterým ho převezli zdravotníci do Nemocnice Jihlava k vyšetření a následně byl z nemocnice propuštěn. Na místě dopravní nehody provedli policisté z obvodního oddělení Telč dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 1,44 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byly také opakované dechové zkoušky – 1,33 a 1,35 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil v nemocnici odběru krve. Při dopravní nehodě došlo ke škodě na osobním voze ve výši 70 000 korun,“ doplnila tisková mluvčí další výtečníkovo počínání.

Havarovaný jaguár u Kostelní Myslové, archiv Policie ČR

Ten pokračoval svými kousky i v neděli 30. prosince kolem deváté hodiny ranní v supermarketu ve Vrchlického ulici v Jihlavě, kde odcizil bez užití násilí z volně přístupného výstavního stojanu zahradní pilku v hodnotě 999 korun. Za zboží nezaplatil a u prodejny odešel. „Podle popisu se podařilo policejní hlídce muže vypátrat v ulici Za Prachárnou. Ukradenou pilku měl u sebe. Muže policisté zajistili a převezli k dalším procesním úkonům na obvodní oddělení v Jihlavě. Při šetření vyšlo najevo, že se jedná o stejného muže, který řídil opilý a kradl na dálnici D1 a který havaroval u Kostelní Myslové. Přestupek proti majetku s mužem policisté tentokrát vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a zboží bylo nepoškozené vráceno majiteli. Kolem jedenácté hodny byl muž propuštěn. Mladíka si do Jihlavy přijeli převzít jeho rodiče, kteří se aktuálně zdržovali na území Maďarska,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter