Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tři školáci z Jihlavy vyhráli za detektivní práci nové koloběžky

/
/
/
739 ZobrazeníPrvní pololetí školního roku se mohli žáci základních škol v Jihlavě zúčastnit kulturně pátrací hry Čmuchalové. Malí detektivové měli v kulturních centrech po Jihlavě hledat odpovědi na otázky z hrací karty. Tři šťastní výherci, kteří donesli kartu na Turistické informační centrum jako 77., 111. a 222., dostali od pořadatele hry – statutárního města Jihlavy, nové koloběžky.

„Tři z více než dvou set úspěšných pátračů dostali od magistrátu kromě koloběžky také odměnu v podobě volné vstupenky do Vodního ráje. Slavnostní okamžik podpořil i sladký „čmuchalí“ dort,“ řekla organizátorka hry Ivana Jelínková z oddělení školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Dort pro oceněné školáky

Mladí detektivové pátrali v Muzeu Vysočiny, Bráně Matky Boží, Oblastní galerii Vysočiny, Městské knihově a Domu Gustava Mahlera, stačilo sledovat modré oko s labyrintem – logo hry. Každý čmuchal dostal barevný batoh nebo vak s logem Jihlavy. Prvních 100 detektivů navíc získalo reflexní přívěšek v podobě ježka.

„Předání cen bylo úvodem do druhého kola, které osloví děti z druhého stupně základních škol. To by mělo pokračovat v dalším pololetí,“ doplnila Ivana Jelínková.

 

 

  • Facebook
  • Twitter