Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tři muži vozili na Jihlavsko pervitin, skončili v rukou policistů

/
/
/
867 ZobrazeníPolicisté zadrželi v Praze dva muže a třetího v Jihlavě, kteří na Jihlavsko vozili drogy, navíc zajistili desítky gramů pervitinu, peníze a další drogy. Nyní čelí muži obvinění ze spáchání trestného činu, u dvou z nich se jednalo o zvlášť závažný zločin, jeden, recidivista, skončil ve věznici. 

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání tří zadržených, všichni jsou z Jihlavska. „Osmadvacetiletý a šestadvacetiletý muž byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu, starší z nich navíc ještě ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ uvedl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Podle jeho slov byl další třiadvacetiletý muž obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kterého se dopustil jako účastník ve formě pomoci.
Osmadvacetiletý muž byl už v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost, včetně drogové. Trest odnětí svobody už si odpykal i ve věznici, ze které byl propuštěn letos v květnu, další trestné činnosti se tak začal dopouštět v krátké době poté, co opustil brány vězení. Trestní minulost má za sebou také jeho o dva roky mladší komplic. Třiadvacetiletý muž ještě soudně trestán nebyl.

Věci zadržené u mužů, foto: Policie ČR

Osmadvacetiletý a šestadvacetiletý muž jsou obviněni z toho, že obstarávali pervitin, který přiváželi do Jihlavy k další distribuci. „Drogy mířily na Jihlavsko z Ústeckého a Středočeského kraje,“ dodal komisař Radim Novák. Pro pervitin jezdili obvinění muži samostatně nebo i společně. Když jel pro drogu šestadvacetiletý muž a její převzetí si předem domluvil jeho o dva roky starší komplic, dostával za to od něho finanční odměnu ve výši přes pět tisíc korun. Jako dopravní prostředek využíval jeden z nich kromě vozidla také motocykl. V době od léta dovezli oba muži pervitin do Jihlavy přibližně ve dvou desítkách případů, pokaždé se jednalo o desítky gramů drogy. Celkově tak dohromady dovezli téměř kilogram drogy. Pervitin byl určený k další distribuci, ke které docházelo v Jihlavě a v jejím okolí.
V noci ze středy na čtvrtek 20. září se vypravil pro pervitin šestadvacetiletý muž s nejmladším z trojice, který si od něho drogy v předchozí době nakupoval. Třiadvacetiletý muž věděl, že účelem cesty je nákup pervitinu a přislíbil pomoc při řízení. Drogu, kterou nakoupili v Ústeckém kraji, už ale do Jihlavy nedovezli. Jejich cestu předčasně ukončili jihlavští kriminalisté, v Praze skončili oba muži po zákroku policistů zásahové jednotky s pouty na rukou a pervitin zajistili kriminalisté.
„Do policejní cely ve čtvrtek v noci směřoval také nejdůležitější z trojice, osmadvacetiletý muž, kterého jsme zadrželi v Jihlavě, když jel ve vozidle,“ doplnil komisař Radim Novák. Muž měl u sebe marihuanu a hašiš, také tyto drogy kriminalisté zajistili.

Na osmadvacetiletého obviněného muže podal policejní komisař státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Soud rozhodl o vzetí muže do vazby, poté ho policisté eskortovali do věznice. Zbývající dva obvinění muži jsou stíháni na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchaný zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Třiadvacetiletý muž může být za spáchaný přečin potrestán až pětiletým trestem odnětí svobody,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů Radomír Němec.

  • Facebook
  • Twitter