Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tři králové už v obcích a městech Havlíčkobrodska a Humpolecka lidem požehnali

/
/
/
716 ZobrazeníAž do 12. ledna můžete v ulicích obcí a měst po celé Vysočině potkat tři krále. Koledníci při Oblastní charitě Havlíčkův Brod už stihli některá místa obejít, napsat na dveře požehnání, popřát krásný nový rok a nakonec požádat o dar na pomoc potřebným v nouzi.

Pracovníci havlíčkobrodské charity za administrativního dohledu rozpečetili 78 pokladniček, které ukrývaly přesně 471 070 korun. Nakonec po havlíčkobrodském a humpoleckém vikariátu putuje přes 460 pokladniček, kompletní výši finančních darů budeme znát v závěru ledna.

„Lidé jsou často velmi milí, někteří s koledníky počítají, vyhlížejí je a dokonce pro ně mají připraveného něco dobrého na zub. Také Tříkrálová ředitelská koleda se vydařila. V centru města, v obchodech i na radnici byli lidé velmi štědří a dokonce jsme měli co dělat, aby se dary do kasičky vůbec vešly. Ještě nemáme rozpečetěno, protože v Brodě budou tři králové chodit hlavně v sobotu 11. ledna, ale pokladničku z ředitelské koledy jsme zvážili, má čtyři kilogramy,“ prozradila zástupkyně ředitele Oblastní charity Havlíčkův Brod Markéta Jedličková, která se v pondělí 6. ledna proměnila v jednoho ze tří králů.
Aktuálně má havlíčkobrodská Charita rozpečetěných 17 % kasiček a průběžný výtěžek činí 471 070 Kč. „Postupně budeme podle pravidel rozpečeťovat další pokladničky.
Průběžné výsledky sbírky mohou zájemci sledovat na tzv. teploměru – na úvodní webové stránce, když srolují stránku do spodní části. Budeme veřejnost informovat, kolik pokladniček z celkového počtu už jsme rozpečetili a kolik je aktuální výtěžek,“ prozradila koordinátorka Tříkrálové sbírky za Oblastní charitu Havlíčkův Brod Veronika Pavlasová.

Výtěžek mimo jiného půjde na nákup zdravotnického vybavení pro terénní službu Domácí hospicové péče při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. „Celých 65 % využijeme na podporu služeb naší charity, prostřednictvím kterých pomáháme lidem v nepříznivé životní situaci, další prostředky půjdou na projekty Diecézní katolické charity Hradec Králové, část pomůže potřebným v zahraničí a dílem podpoříme i celostátní projekty,“ připomněla na závěr ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.

  • Facebook
  • Twitter