Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třetí ročník benefičního nohejbalu Show Your Help ve prospěch Kuby Kunáška

/
/
/
820 ZobrazeníV sobotu 12. září proběhl třetí ročník benefičního nohejbalu Show Your Help. Čtrnáct týmů nejen z Vysočiny se utkalo v přátelském klání na havlíčkobrodském sportovišti v Plovárenské ulici.

Trofej nakonec putovala do Zlína. Turnaj uzavřela afterparty s rapovými ikonami Maniakem a MC Geyem. Díky akci se podařilo vybrat několik desítek tisíc na léčbu malého Kuby Kunáška.

Havlíčkobrodský spolek muzikantů Show Your Help v sobotu uspořádal už třetí ročník benefičního nohejbalu. Díky podpoře v programu Mládež v kraji s ještě větší pompou než v předchozích letech. Startovní listina praskala ve švech už týden před turnajem, na hřišti Plovárenská tak změřilo síly čtrnáct týmů všech věkových kategorií.

Celý turnaj zahájil prvním výkopem Kuba Kunášek z Dobré u Přibyslavi. Právě kvůli němu celá akce proběhla. Dvanáctiletý Kuba trpí od mala těžkou mentální retardací a závažnou formou autismu. Díky nákladné zahraniční léčbě kmenovými buňkami ale dělá neuvěřitelné pokroky. Aby v ní mohl pokračovat, Show Your Help pomáhá shánět finanční prostředky. Letošní turnaj a následné koncerty byly vyvrcholením celé sbírky.

Po desítkách odehraných zápasů se nakonec do finále probojovali domácí Vršovice a východomoravští Zlín. Brodští fanoušci si mohli užít fenomenální výměny, v napínavém finále mohl být ale jen jeden vítěz. Pohár za první místo si nakonec odvezl Zlín. Třetí příčku hned za Vršovicemi pak obsadil tým NK Bradlo.

Po vydařeném turnaji se fanoušci nohejbalu i muziky přesunuli do havlíčkobrodského klubu Oko, kam dorazili sbírku podpořit liberečtí Hopes, kytarista Jirka Drtil a hvězdy tuzemské rapové scény MC Gey a Maniak. Organizátoři odhadují, že se na vstupném, startovném, prodaných tričkách a příspěvcích do kasiček podařilo pro Kubu vybrat několik desítek tisíc korun.

Na celkovou částku z rok trvající sbírky si ještě musíme počkat. Pokud chcete na Kubovu léčbu přispět i vy, stále je příležitost. Jakoukoliv částku můžete poslat na transparentní účet 2901681236/2010.

Fotoreportáž: Kateřina Havlíčková, Josef Vak a Michal Mašek

  • Facebook
  • Twitter