Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčští baseballisté podruhé těsně pod play-off

/
/
/
498 ZobrazeníV závěrečné bitvě o play-off sice Třebíč nakonec padla, ale cestu za vítězstvím soupeř neměl vůbec lehkou. Baseballisté Nuclears po prohrané sérii s Tempem Praha obsadili v základní části extraligy stejně jako loni sedmé místo, tedy první nepostupovou příčku.

Třebíč Nuclears – Tempo Praha 7:9, 6:9, 2:4

Místo bojů o titul teď musí společně se třemi extraligovými týmy a čtyřmi nejlepšími celky z první ligy obhajovat příslušnost k nejvyšší soutěži.
Skóre prvního zápasu s Tempem se přelévalo z jedné strany na druhou. U důležitých momentů byl za Třebíč na pálce vždy Američan Brent Gillespie, který dvakrát vyrovnával. Nejprve ve třetí směně dvoubodovým homerunem a v osmém inningu stažením tří bodů, když poslal míč hluboko do pravého zadního pole. V poslední směně už stál za Třebíč na nadhozu místo Lukáše Hloucha Američan Jose Flores. Ten bohužel neměl svůj den a sérií met zdarma umožnil soupeři dva body a vedení 7:9. Na to už bohužel třebíčský útok nedokázal zareagovat a výsledek utkání posunul Pražany do play-off a hráče Třebíče do nadstavby o udržení.
Ve druhém duelu byl vývoj opět vyrovnaný a Třebíč s Američanem Timothy Holmesem na nadhozu po osmi směnách vedla 6:4. V posledním inningu ale poslal trenér Jan Gregor nadhazovat mladého odchovance Martina Mazuru, proti kterému dokázali pálkaři z Prahy pěti body zápas otočit a zvítězit 6:9. Třetí vzájemný duel se odehrával na hřišti Tempa a Pražanům k vítězství stačily pouhé čtyři doběhy. Útok Nuclears se proti Markovi Minaříkovi na nadhozu nedokázali prosadit více jak dvěma body a Tempo tak završilo vítěznou sérii výhrou 2:4.

Třebíč bojovala o play-off a pražskému Tempu nedala nic zadarmo. Nakonec hráči Nuclears padli a nepomohl jim ani vynikající výkon Američana Brenta Gillespieho na pálce, který dvakrát v průběhu utkání zařídil vyrovnání.


Už v pátek 31. května se rozběhnou zápasy nadstavbové části soutěže o udržení extraligy. Prvním soupeřem Třebíče bude brněnská Technika, s níž mají Nuclears příznivou bilanci. Po úvodním utkání v Brně se hráči přesunou na třebíčskou Hvězdu, kde můžete sledovat zápas domácích Nuclears s Technikou Brno v sobotu 1. června od 16.00.

  • Facebook
  • Twitter