Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčský zámek zve na Šindele, pilníky, kraslice, holubice…

/
/
/
721 Zobrazení



Pracoviště tradiční lidové kultury Muzea Vysočiny Třebíč se prezentuje výstavou Tradiční lidová kultura v Kraji Vysočina. Pokud navštívíte tuto výstavu, dozvíte se o několika méně známých řemeslech a řemeslnících, kteří tento um ovládají. Výstavu je možné shlédnout v prostorách výstavní síně v předzámčí třebíčského zámku do 27. května.
„Na výstavě se návštěvníci mohou seznámit s bohatou činností Regionálního pracoviště tradiční lidové kultury Kraje Vysočina, s řemeslnou zručností lidových tvůrců, kteří dokonale ovládají postupy, dovednosti a technologie svého oboru a byli po zásluze oceněni titulem Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina a Nositel tradice lidových řemesel České republiky,“ uvedla Katina Lisá, vedoucí Regionálního pracoviště tradiční lidové kultury Kraje Vysočina.

Poprvé se tak nabízí všem zájemcům a milovníkům lidové kultury kompletní prezentace dochovaných a dosud živých jevů tradiční lidové kultury v našem regionu, zapsaných pro svou jedinečnost na krajském a republikovém seznamu kulturního dědictví.
Návštěvníci se mohou až do 27. května seznámit s pracovními postupy i výrobky mistrů řemesla v oboru pilníkářství, kolářství, šindelářství, kamenictví, zpracování textilu, výzdoby kraslic a štípání dřevěných holubic.

Ze zapsaných a na Vysočině dochovaných nemateriálních statků tradiční lidové kultury se na výstavě poprvé představují širší veřejnosti Běh o barchan, Skřipácká muzika na Jihlavsku, Betlémská cesta v Třešti, Obchůzka královniček na Velkobítešsku, Historický morový průvod v Brtnici a Jihlavský havířský průvod.
Výstava je otevřena od pondělí do pátku od 9.00 do 17.00, v sobotu a v neděli od 10.00 do 17.00, vstup pro návštěvníky je zdarma.

Bližší informace nejen o výstavě a Regionálním pracovišti tradiční lidové kultury Kraje Vysočina lze získat na www.muzeumtr.cz nebo v Třebíči na tel. č. 568 824 658 a ve Velké Bíteši na tel. č. 603 257 689. Projekt se realizoval za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

  • Facebook
  • Twitter