Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíč výhrou nad rakouským mistrem zve diváky na extraligu

/
/
/
880 ZobrazeníVysokou výhru 10:0 nad Vienna Metrostars, úřadujícím mistrem Rakouska, si v neděli připsali v rámci přípravy na novou sezónu baseballisté Třebíč Nuclears.

Během prvního letošního utkání už měli diváci možnost vidět také tři zámořské posily. Čtvrtý hráč dorazí z USA v průběhu tohoto týdne. K úvodní extraligové sérii utkání proti Eagles Praha bude tým z Vysočiny už kompletní. Takzvaná Opening Game, tedy zahajovací zápas nové sezóny, čeká hráče Nuclears před domácím publikem v sobotu 30. března od 14.00.
„V letošní sezoně máme jasný cíl, a tím je postup do play-off. Dnešní zápas ukázal, že bychom měli být na správné cestě,“ řekl po utkání trenér Třebíče Jan Gregor a pokračoval v hodnocení: „Vyzkoušeli jsme si vše, co šlo. V dobrém světle se předvedly zahraniční posily i mladí odchovanci.“ Třebíčský tým bude mít i letos v nejvyšší soutěži absolutně nejnižší věkový průměr. Je už tradicí, že v Nuclears dostávají šanci získávat zkušenosti mezi muži i šestnáctiletí mladíci.
Loni utekl Nuclears postup mezi šestici nejlepších týmů až v úplném závěru základní části extraligy. Navíc jen díky horšímu vzájemnému skóre s pražským Tempem. O to víc chce tým postoupit letos. Rozhodně to ale nebude mít lehké, protože úroveň hry každým rokem stoupá a do české nejvyšší soutěže míří řada zahraničních posil se zkušenostmi z profesionálního baseballu. Diváci se každopádně mají na co těšit.
Součástí Opening Game Na Hvězdě v Třebíči bude tuto sobotu i doprovodný program. Na malém hřišti u silnice se od 13.15 mohou diváci podívat na ukázkový zápas nadějí Nuclears, ve kterém se utkají týmy žáčků do sedmi let ve zjednodušeném baseballu. Od 14.00 do 15.30 je na programu baseballový trojboj pro veřejnost. Děti ve věku od pěti do deset let si zde mohou zasoutěžit v běhu, hodu a odpalu do dálky. Celý den bude také zdarma k dispozici baseballová Road Show.
První letošní extraligový zápas před domácím publikem čeká hráče Nuclears ve 14.00. Stejného soupeře pak Třebíč vyzve Na Hvězdě hned v neděli 31. března od 14.00.

Američan Dalton Erb bude s výškou přes dva metry nepřehlédnutelný na hřišti i mimo něj.
Posilou na nadhazovacím kopci bude i další hráč z USA Jose Flores.
Brent Gillespie se v prvním utkání představil na třetí a první metě. Jako silový pálkař by měl podpořit útok Třebíče, což předvedl tvrdými hity i proti rakouskému týmu.
Trenér baseballistů Třebíče Jan Gregor mohl po vítězství nad rakouským mistrem hodnotit i první výkony zahraničních posil. Dres Nuclears budou v nové sezóně oblékat hráči z USA (zleva) Jose Flores, Brent Gillespie a Dalton Erb.
  • Facebook
  • Twitter