Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tomáš Štefka vypustil do světa svou Zpověď

/
/
/
1790 ZobrazeníZrušené koncerty, vidina zlepšení v nedohlednu a ještě zákaz zpívání, to je černý scénář posledních dnů. To ale neznamená, že by hudba měla utichnout. Příkladem toho, že i v tak špatné době mohou vzniknout hity, je mladý, nadějný muzikant Tomáš Štefka.

Právě v těchto dnech natočil videoklip k písničce Zpověď, ta už koluje po sociálních sítích a pomalu se začíná dostávat do podvědomí lidí. Že Tomáše ještě neznáte, tak možná právě teď je teď ta nejlepší možnost to napravit.

Tomáši, jak se ti tvoří a žije v téhle prapodivné době?
Co se týče tvoření, tak si teď nemůžu stěžovat. Tolik času pro tvorbu jsem snad nikdy neměl. Tak toho využívám naplno. A co se týče žití jako takového, tak je to opravdu prapodivné. Dost věcí v životě se muselo přizpůsobit a změnit. Ale nezoufám. V každé špatné situaci se snažím hledat nové příležitosti. A hlavně doufám v lepší zítřky!

Zpověď, je tvoje nejnovější písnička, o čem vlastně je?
Zpověď je ve zkratce o zkušenosti s láskou. V určité fázi opravdové lásky mě zasáhl pocit, že opravdu mám všechno, co jsem chtěl a co jsem potřeboval ke štěstí. Ale pak právě v tenhle moment zasáhl život a přesvědčil mě, že ne vždycky je všechno tak růžové, jak se zdá. Ale píseň nemá být tragická i přes všechny vzpomínky. Je vlastně nadějeplná. I přes všechnu bolest se člověk stejně musí vzchopit a jít dál. A mým lékem je hudba.

Jak vznikl celý videoklip?
Videoklip vznikl úplně jednoduše. Z jednoho šťastného setkání s Jardou Klapkou a Míšou Šrytrovou. Udělali jsme světelnou scénu dvou barev a klip stvořili tak jak ho můžete vidět. Původně jsem klip k této písni plánoval ve větším, ale nařízení jsou taková, jaká jsou, tak klip vznikl takto. Ale nakonec jsem rád, protože mi k této písni sedí takováto klidnější scéna.

Pracoval jsi na písničce sám, nebo máš už svůj ověřený tým kolegů a kamarádů?
Písničku jako takovou jsem napsal sám. Ale po hudební stránce mi obrovsky pomohl Marek Vaňkát, který dal této písničce své skvělé ruce, hudební sluch a vkus. Tak bych mu i touto cestou chtěl ještě jednou poděkovat. Věřím, že s Markem budeme nadále spolupracovat. Píseň vznikla ve studiu AB records, kterému také moc děkuju za skvělé zpracování písně. A v neposlední řadě už zmíněný Jarda a Míša. Tyhle lidi jsou v mém týmu už zakotveni. Jsou se mnou od mých začátků a hodně si vážím jejich práce a přátelství.

Budeme moct slyšet Zpověď také v rádiu?
Rádio je pro mě stále velká neznámá. Vlastně ani nevím, jak se do takového rádia dostat jen tak „z podlahy“ a poctivě, ale věřím, že se mi to jednou povede, budu pro to dělat maximum. A kdyby to vyšlo už s písní Zpověď, tak bych byl opravdu šťastný.


Co se chystá dál, bude už letos tvoje první CD?
Na CD pracuji pilně. Skládám a hledám to nejlepší ze sebe. Nicméně nevím, jestli se to dá letos stihnout, protože přes všechna opatření není práce ve studiích kolikrát možná. Dost mě to zdrželo, ale jak říkám, nezoufám a ten čas využívám k vylepšování a psaní nových písní. Takže třeba na CD, budu mít víc písniček, než kolik jsem původně zamýšlel.

Kdybys měl jedno přání, co by to bylo?
Jestli můžu mít nějaké osobní přání, tak je to určitě ta moje vysněná deska. Doufám, že se jí podaří dotáhnout do zdárného konce a doufám, že se bude lidem líbit. Ale co si teď opravdu přeju za nás za všechny, tak je to hlavně to, ať celou tuhle situaci zvládneme ve zdraví, ať jsme si navzájem oporou a držíme při sobě. I když nás tahle nemoc rozděluje fyzicky, tak nesmíme dopustit, aby nás rozdělila psychicky. Jsme v tom spolu. Přeji krásné dny plné úsměvu, protože ten nám teď může všem hodně pomoci.

  • Facebook
  • Twitter