Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tomáš Štefka: Dřevorubectví pověsil na hřebík a o pozornost bojuje s prvním singlem Bestiář

/
/
/
1013 ZobrazeníBestiář, tak se jmenuje první singl z připravovaného EP Tomáše Štefky, které vyjde v průběhu roku 2022. Talentovaného zpěváka a kytaristu z Vysočiny si jako předskokana vybral Milan Peroutka i dívčí kapela Vesna. Singlem Bestiář chce Tomáš Štefka dokázat, že jeho hlas si na české scéně zaslouží pozornost.

Dlouho psal písničky, které ukládal do šuplíku, ale po setkání s textařkou a songwriterkou Patricií Fuxovou se rozhodl nastartovat vlastní kariéru. Singl Bestiář pojednává o tom, že v každém z nás je spící zvíře, které občas chtě nechtě vypluje na povrch. Producentem písně se stal kytarista Jany Kirschner, Tomáš Fuchs, a o klip se postaral fotograf Milan Vopálenský. „Že skladba Bestiář potřebuje klip mi bylo jasné hned od začátku. Věřím, že i když se jedná o bestiář, což je vlastně z latinského překladu dravec, tak i přesto bude píseň působit spíše romanticky,“ dodává ke klipu Štefka.

Po tom, co Tomáš předčasně skončil studium na konzervatoři a začal pracovat jako dřevorubec, asi netušil, že ho muzika přitáhne zpět. Sám Tomáš dodává: „Dřevorubectví není vůbec jednoduché povolání, jak po stránce fyzické, tak po té psychické, protože člověk je de facto každý den v ohrožení života.“ Proto si zpěvák od další tvorby slibuje, že bude ostřejší a tvrdší. „Chci aby svět poznal i mojí druhou stránku, která je poznamenaná náročnou prací v lese, ve zkušebně a na podiu. Že i zdánlivě stále pozitivní a usměvavý kluk umí bouchnout do stolu a probudit všechny emoce, které mu kolují v žilách.“

Tomáš Štefka při nátáčení klipu

Tomáše Štefku teď čeká práce na dalších písních a natáčení jeho prvního EP. V březnu také plánuje vystoupit s kapelou Vesna na klubovém turné Anima. Ačkoliv covid koncertům zatím příliš nepřeje, mezi Tomášovy sny patří plné kluby lidí, kteří budou sdílet jeho hudbu. „Se svou kapelou se v létě chystáme vystoupit na několika akcích i festivalech. Věřím, že nejhorší je za námi,“ říká pozitivně naladěný Tomáš Štefka, který je připravený dokázat, že o něm ještě uslyšíme.

Instagram
Facebook

  • Facebook
  • Twitter