Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tipy na výlet po Vysočině: S dětmi, do přírody i za kulturou

/
/
/
1702 ZobrazeníPřemýšlíte, kam na výlet? Koruna Vysočiny přináší tipy na místa, která zaujmou děti i dospělé. Vyrazit na ně můžete autem, na kole, ale třeba i pěšky s kočárkem. Podívejte se na tři nejoblíbenější tipy na výlet po Vysočině a naplánujte si skvělý program třeba hned na příští víkend.

Výlet s dětmi: Na Vysočinu za sochami Michala Olšiaka
Putování po sochách Michala Olšiaka představuje výlet nejen pro rodiny s dětmi. Betonové sochy jsou až pět metrů vysoké a jsou jako stvořené k prozkoumání. Můžete na ně sahat, fotit se s nimi a zapojit je do hry. Mezi nejoblíbenější betonové sochy patří Mamut, Hejkal Pepíno, Hamroň, Kůň s povozem nebo Drak – pohádkový hlídač pokladu. K většině soch se dostanete po pěkné cestě i s kočárkem.
Tip: Zahrajte si s dětmi o památeční dárek. Stačí si vytisknout hrací kartu nebo se pro ni zastavit na některém z Turistických informačních centrech v Koruně Vysočiny a nasbírat 15 razítek z vyznačených stanovišť. V hrací kartě navíc najdete spoustu zajímavostí o krajině, kde sochy stojí.

Výlety do přírody: Na půvabných instagramových stezkách se vám zatají dech
Věděli jste, že na Vysočině najde spoustu překrásných míst, kde se vám zatají dech? Jen je třeba o nich vědět. Společnost Koruna Vysočiny proto dala dohromady všechny skryté lokality, o kterých dosud věděli jen místní, a zpřístupnila je na svém webu a na informačních letácích. Na Instagramové stezce prožijete aktivní dny, které vás naplní pohodou. V podobě fotek si pak odnesete vzpomínky na nezapomenutelné zážitky, které budete chtít sdílet třeba právě na Instagramu.
Instagramovou stezku si užijete pěšky i na kole. Pro dobrodruhy je přichystána také adrenalinová trasa Ferrata okruh Vír. Tuto cestu zvládnou s vybavením (možno zapůjčit si přímo na místě) dospělí i děti.

Netradiční Vysočina: Výlety za starými sklárnami a řemeslem
Ještě dnes jsou sklárny na Vysočině pro mnohé neznámé. Zejména jejich historie. Udělejte si pěkný výlet po stopách sklářů – V Horácké galerii, v muzeu v Novém Městě na Moravě i v malých okolních vesničkách poznáte historii místních sklářů sahající až do 13. století. Například ve sklárně v Karlově si toto řemeslo vyzkoušíte na vlastní kůži. Děti určitě zaujme malování na sklo nebo možnost vybrat si pěkný skleněný suvenýr v obchůdku. Výlety za skláři zvládnete pěšky s kočárkem, na kole i autem.

  • Facebook
  • Twitter