Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kámenské hradohraní po deváté na hradu Kámen

/
/
/
685 ZobrazeníO víkendu 7. a 8. srpna se na hradě Kámen na Pelhřimovsku uskuteční tradiční devátý ročník Kámenského hradohraní. Letos zavede návštěvníky do období druhé poloviny 19. století, kdy hrad patřil baronu Marii Václavu Enis z Atteru a Iveagh.

Panství zakoupil v roce 1860 a během svého desetiletého působení prošel hrad opravou. Rodovým heslem Enisů bylo Sola salus servire deo (Jediná záchrana je služba Bohu). V rámci této akce se návštěvníci mohou těšit na šermířská a kouzelnická vystoupení a skákací hrad.
Hradní prohlídky budou po oba dva dny bez průvodce. Návštěvníci mohou v expozicích strávit čas podle svého uvážení. Ti hraví si mohou vyzkoušet zábavně naučný kvíz s úkoly, na jehož konci je v případě úspěšného řešení čeká drobná odměna. A protože děti a studenti mají vstup zdarma, rozhodně není, co váhat. Pro dospělé je vstupné pouze za 50 Kč a seniory za 35 Kč.
Program bude pokračovat i ve večerních hodinách, kdy se bude konat střelba z palných zbraní a nevšední večerní prohlídky v podobě hraných scének, na které se však vztahuje speciální ceník. Sobotní večer bude zakončen ohňovou show.

  • Facebook
  • Twitter