Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Světelští policisté kontrolují hladinu vodní nádrže Švihov a její pobřeží

/
/
/
1036 ZobrazeníPolicisté obvodního oddělení Světlá nad Sázavou a policejní stanice Ledeč nad Sázavou v neděli 26. června kontrolovali oblast vodní nádrže Švihov, kam je zakázaný vjezd vozidel a vstup pro osoby. Vodní nádrž leží v ochranném pásmu prvního stupně, kde platí přísná pravidla.

„Kontroly v lokalitě provádějí policisté jak sami, tak ve spolupráci s pracovníky Povodí Vltavy. Do okolí vodní nádrže je zakázaný vstup. Platí zde samozřejmě zákaz koupání a rybolovu. Ochranné pásmo je značně rozlehlé a terén okolí přehrady na mnoha místech těžko přístupný, ideální je proto kontrola z vodní plochy. Policisté jsou vybaveni plavidlem Pioner Multi a dále motorovým člunem.

V neděli 26. června kontrolovali policisté dodržování zákona na přehradě a v jejím okolí od druhé hodiny odpoledne do podvečera. Na hladinu přehrady vyrazili z policejního přístaviště v blízkosti Budče. V rámci kontroly policisté odhalili osoby, které se v okolí nádrže pohybovaly nebo ve vodě koupaly,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že kontroly provádějí policisté nepravidelně, a to zejména v letních měsících, kdy je větší riziko porušování zákazu vstupu do lokality. V případě, že policisté odhalí přestupce, vše zadokumentují a vyřeší buď v příkazním řízení, nebo postoupí k projednání příslušnému správnímu orgánu.

  • Facebook
  • Twitter