Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Světeláci se brzy dočkají nové zubařské ordinace

/
/
/
1942 ZobrazeníUrčitě každého z nás minimálně jednou bolel nějaký zub a v tu chvíli by pak člověk platil za zubaře, který mu pomůže, zlatem. Pro spoustu obyvatel Světlé nad Sázavou je momentální situace taková, že v místě bydliště svého zubaře nemají a někteří dojíždějí do okolních měst.

„Já jsem zubařku sehnala až v Kutné Hoře a to dojíždění s bolestí je opravdu hodně náročné. Za takové řešení, které se tu chystá, jsem moc ráda a myslím si, že nebudu jediná.“ Pochvaluje si Petra ze Světlé. „Řešil jsem zubaře pravidelnou návštěvou pohotovostí, podle toho kdo měl zrovna službu. Sice mi ty zuby nikdo nemohl pořádně opravit, aspoň jsem ale netrpěl doma v bolestech,“ vzpomíná světelák Daniel na své trápení kolem zubů.

Ve Světlé nad Sázavou by měla brzy otevřít svou ordinaci Radka Vorlíčková. Také tady částečně vše zkomplikovala situace kolem Covid – 19, a tak se prozatím otevření ordinace musí ještě o chvilku odložit. „V současné době se díky různým omezením nástup paní doktorky oddaluje. Původně měla paní zubařka otevřít ordinaci v dubnu s tím, že bude pracovat dva dny v týdnu (čtvrtek, pátek). Vyvstaly ale časové problémy jednak se stavebními úpravami ordinace a na to navazující prodlevy s dodávkami zubařského vybavení. V současné době je už ordinace plně vybavena a po schválení provozního řádu OHS (hygienou) je možné ji plně využívat. Jediné, co zatím nebylo z lékařského vybavení dodáno, je velký rentgen, který je objednán a umístěn bude do místnosti přes chodbu naproti ordinaci,“ vysvětluje celou situaci místostarosta Josef Hnik. Světelákům by se ale čekání mělo vyplatit, protože z plánovaných dvou ordinačních dnů bude pravděpodobně zubařka ordinovat celý pracovní týden. „Po vzájemných jednáních se nakonec paní doktorka rozhodla ordinaci v Praze prodat a ve Světlé ordinovat na plný úvazek,“ dodává místostarosta. Kdy se ale přesně ordinace otevře, zatím není jisté, protože musí zubařka Radka Vorlíčková nejdříve prodat svou stávající ordinaci v Praze a poté se přesunout na Vysočinu. Pro město je to jistě velký úspěch, protože o otevření další zubařské ordinace se vedení snaží už několik let. „Takže buďme trpěliví a věřme, že v relativně krátké době bude nová zubní ordinace v provozu a s plným úvazkem. O termínu pro objednání budete včas informováni všemi dostupnými sdělovacími prostředky,“ dodává na závěr Josef Hnik.

  • Facebook
  • Twitter