Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hrad Kámen odemkne své brány návštěvníkům, otevře se jim i v pondělí

/
/
/
1898 ZobrazeníTermín otevření hradu Kámen se blíží, letošní zahájení turistické sezony se posunulo až na přelom května a června a rozhodně bude jiná než v předchozích letech.

„Hrad Kámen má před sebou poslední sezonu ve stávající podobě. Poté ho čeká rekonstrukce a získá i zcela nové expozice. Počítá se se zachováním jednostopých vozidel, které k hradu už neodmyslitelně patří. Motocykly zde byly vystavovány už od roku 1974 a díky tomu patří mezi první tohoto druhu na našem území. A že lákají návštěvníky také v současnosti, dokazuje loňská devatenáctitisícová návštěvnost,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

„Hrad Kámen se letos poprvé veřejnosti otevře v pondělí 11. května. První návštěvníky přivítá nádherně kvetoucí park, ve kterém je řada romantických zákoutí a hned o víkendu 16. a 17. května návštěvu zpříjemní bezplatné komentované prohlídky parku. Prohlídkové trasy v interiérech hradu se návštěvníkům otevřou v souladu s vládním nařízením 25. května a to i přesto, že tento den připadá na pondělí, kdy měl hrad obvykle zavřeno. Tato sezona bude poslední před rekonstrukcí, chceme návštěvníkům umožnit, aby si hrad ještě dostatečně užili, proto bude po celou sezonu otevřeno i každé pondělí od 12.00. Na prohlídkové trase budou k vidění nové exponáty a samozřejmě nebude chybět program pro děti. Letošní novinkou je program Do muzea za „hubičku“, v jehož rámci můžete po návštěvě hradu ještě zavítat na prohlídku pelhřimovského muzea, kde zaplatíte pouze poloviční vstupné,“ vyjmenoval důvody, proč na hrad Kámen vyrazit, Ondřej Hájek, ředitel pelhřimovského muzea, pod které hrad spadá. Také upozornil, že letošní sezona bude zkrácená, neboť uzavření hradu je plánováno už na konec září kvůli následné rekonstrukci objektu. Bezprostředně po ukončení provozu hradu vypukne od října rušení a stěhování expozic. Využijte tedy poslední možnosti prohlídky hradu před jeho kompletním uzavřením. V současnosti už probíhají stavební práce na kapli Panny Marie Bolestné a revitalizace bývalého pivovaru pro účely návštěvnického centra, které však neomezí návštěvnický provoz stávajících expozic hradu Kámen. Otevření nových expozic, návštěvnického centra a kaple je pak plánováno na polovinu roku 2022.

Všechny akce budou limitovány počtem návštěvníků a také je nutné počítat s dalšími omezeními v podobě rozestupů apod. V průběhu celé hradní sezóny se pak především dětští návštěvníci mohou zapojit do speciálního hravého programu Hradem po jedné stopě, díky kterému si prohlídku skutečně užijí. V plánu pro letošní sezónu najdete už tradiční akce jako jsou Víkend otevřených zahrad, Hrad Kámen napříč staletími, Kámenské hradohraní nebo Večerní prohlídky hradu Kámen. Vše rovněž přizpůsobeno hygienickým opatřením, které si vyžádá aktuální situace spojená s onemocněním Covid-19.
Zájemci mohou sledovat webové stránky hradu www.hradkamen.cz.

  • Facebook
  • Twitter