Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Super ligová tečka FC Vysočina: přímá bitva o záchranu proti Karviné

/
/
/
686 ZobrazeníV posledním kole aktuálního ročníku první ligy se na jihlavském stadionu odehraje bitva dvou týmů přímo ohrožených sestupem. Jihlavě k záchraně stačí remíza, Karviná musí zvítězit. Zápas roku začíná v sobotu 26. května od 16.00. 

Karviná na závěr podzimu v předehrávaném 16. kole porazila Bohemians, čímž se dostala na zisk 14 bodů a přezimovala na 13. příčce s náskokem čtyř bodů na Jihlavu. Do jara vstoupila velmi cennou a překvapivou výhrou v Mladé Boleslavi, kterou potvrdila 25. února vysokou domácí výhrou nad Zlínem. Jenže v dalších jedenácti kolech karvinští ani jednou nevyhráli a získali jen sedm remízových bodů. Tým kouče Josefa Muchy, kterému od ledna asistuje exjihlavský trenér Ivan Kopecký, se tak propadl na sestupovou 15. pozici se ziskem 27 bodů. Ztráta na FC Vysočina Jihlava tak kolo před koncem činí tři body. Karvinské vítězství na Vysočině by však bodové konto obou soků srovnalo a hosty by v elitní soutěži zachránila lepší bilance vzájemných utkání. Tu výrazně ovlivňuje úvodní duel této sezóny, v němž Jihlava koncem července 2017 pod vedení kouče Kopeckého prohrála ve Slezsku 2:0.

Karviná dlouho čeká na výhru, navíc venku v probíhajícím ročníku zvítězila pouze jednou právě v Mladé Boleslavi. Na druhou stranu představují prakticky všechny její jarní zápasy velice vyrovnané bitvy. Co si o jarní formě nadcházejícího soupeře myslí Michal Šmarda, asistent trenéra FC Vysočina? „Čeká nás velice houževnatý a bojovný soupeř, což jasně dokládají jeho výsledky. V defenzívě se prezentují jednoduchou hrou, kombinaci nekomplikují. Využívají nákopů na urostlého Wagnera či ofenzívního Panáka. Následně se snaží o zisk odražených míčů.“

Kteří fotbalisté náleží mezi klíčové hráče Karviné? „Krom zmíněných nelze opomenout nebezpečného křídelníka Kalabišku, tvůrce hry Budínského, dělníka středu pole Šislera nebo defenzivně laděného bojovníka Janečku. Kvalitu mají i krajní beci Čolić a Eismann, kteří dokáží podpořit útočnou fázi,“ upozornil Šmarda.

Je výhodou FC Vysočina, že nastoupíte v domácím prostředí a stačí vám remízový výsledek? „Hraní na nerozhodný stav je strašně ošidné. Na to se rozhodně spoléhat nemůžeme! Na zápas se velmi pečlivě připravujeme a víme, co je ve hře. Jde o poslední zápas play-off, vrchol sezóny, duel o všechno. S Karvinou si to v sobotu rozdáme o záchranu v lize. Věříme, že naši fanoušci v tomto enormně důležitém utkání zaplní stadión a pomohou nám jarní záchranářskou jízdu dotáhnout do úspěšného konce. Už jsme udělali velký kus práce, ale před námi je ještě poslední krok,“ završil svůj komentář asistent trenéra Martina Svědíka.

  • Facebook
  • Twitter