Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí umělci vystoupili před plným divadlem DIOD v Jihlavě

/
/
/
757 ZobrazeníRozmanitý festival Svoboda umění: Počátek připravili ve spolupráci se statutárním městem Jihlavou dva mladí divadelníci Jakub Kos a Vojtěch Šoula. V jihlavském divadle DIOD vystoupila desítka neobjevených umělců a diváci zaplnili celý sál.

„Tak vysokou účast jsme nečekali, pro některé jsme museli sehnat náhradní místa k sezení. Potěšilo nás, že mají lidé takový zájem o studentské umění a přišli se podívat,“ uvedl Jakub Kos s tím, že na příští rok plánují druhý ročník.

Akce na podporu mladých autorů, výtvarníků, divadelníků, hudebníků i tanečníků ukázala žánrově rozmanitou tvorbu napříč celým uměleckým spektrem. Cílem akce bylo neobjevené umělce podpořit, zviditelnit jejich práci a dodat odvahu k setrvání ve svém řemeslu.

Na pódiu divadla DIOD vystoupila například studentská kapela Joyners, muzikálové melodie zazpívaly A. Čermáková a K. Zachová, moderní tanec předvedly performerky K. Rausová a D. Fremundová. Vedly se také monology, a to ústy Šimona Škrdly a Adély Vašíčkové. Promítaly se i krátkometrážní filmy a na chodbě jihlavského divadla byla možnost shlédnout výstavu fotografií Davda Slanaře, Pavly Pěničkové, Jiřího Antoňů a Sama Statiffa.

  • Facebook
  • Twitter