Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Stolní tenisté HB Ostrov poletí do Portugalska

/
/
/
506 ZobrazeníLos druhé fáze Evropského poháru mužů si se stolními tenisty HB Ostrov Havlíčkův Brod poněkud zažertoval. Úřadující čeští šampióni byli zařazeni do tříčlenné skupiny A společně se špičkovým týmem polské LOTTO Superligy Bogorií Grodzisk Mazowiecki, za který hraje český reprezentant a bývalý hráč HB Ostrov Pavel Širuček. Druhým soupeřem havlíčkobrodského týmu v osmifinálové fázi Evropského poháru bude rakouský celek UTTC Stockerau.

Osmifinálové kolo Evropského poháru se bude 10. až 12. prosince opět hrát skupinovým systémem. Stolní tenisté HB Ostrov, stejně jako druhý český zástupce v této soutěži SF SKK El Niňo Praha, pocestují do portugalského města Vila Nova de Gaia, ležícího jižně od Porta, které je součásti portské aglomerace…

Do čtvrtfinále Evropského poháru postoupí osm týmů, tedy dva nejlepší celky z každé z osmifinálové skupiny. Čtvrtfinále se již bude hrát vyřazovacím k.o. systémem na dva zápasy doma – venku. Největším favoritem na zisk cenné trofeje je polský celek Bogorie Grodzisk Mazowiecki. Úřadující vicemistr Polska má na své soupisce kromě Pavla Širučka skvělého obranáře Řeka Panagiotise Gionise či bývalého hráče TOP 10 světového žebříčku Tchaj-wance Chuang Chih-Yuana.

HB Ostrov Havlíčkův Brod se s Bogorií Grodzisk Mazowiecki v evropských pohárových soutěžích již potkal. Bylo to v sezoně 2015/2016, kdy oba kluby hrály prestižní Ligu mistrů. Tehdy ještě Pavel Širuček oblékal dres havlíčkobrodského celku a spolu s vynikajícím Japoncem Masakou Morizonem a Tomášem Treglerem dokonce Borogii Grodzisk Mazowiecki dvakrát porazili – doma těsně 3:2 (hrálo se 11. října 2015 ve vyprodaném Kulturním domě Ostrov) a v Polsku pak přesvědčivě 3:0! Nutno ovšem dodat, že Bogoria ještě neměla tak silné družstvo jako tomu je nyní… HB Ostrov tehdy obsadil ve skupině D třetí místo za suverénním Chartres ASTT a druhou v pořadí Borussií Düsseldorf. Bogoria skončila bez jediného vítězství poslední.

Pavel Širuček v havlíčkobrodském dresu ve vítězném utkání s Bogorií Grodzisk Mazowiecki v KD Ostrov

Kompletní informace o Evropském poháru mužů ve stolním tenisu najdete ZDE: https://www.ettu.org/en/events/europe-cup-men/draws-participants/

  • Facebook
  • Twitter