Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Sto pomlázek upletli za dva dny návštěvníci infocentra

/
/
/
278 Zobrazení

Tradiční předvelikonoční tvoření v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany navštívilo o víkendu 13. a 14. dubna 260 návštěvníků. Během těchto dvou dnů se podařilo malým i velkým návštěvníkům uplést přes sto pomlázek z vrbového proutí a nabarvit na čtyři sta velikonočních vajíček.

Informační centrum společně s oblíbeným tvořením a dílničkami dále nabídlo pohádku O princezně na hrášku, tematické povídání o Velikonocích a speciální prohlídky.

Tvořivé dílny už několik let pro Jadernou elektrárnu Dukovany připravuje studentský spolek Halahoj z třebíčského katolického gymnázia. Kromě velmi oblíbeného tradičního pletení pomlázek, které je jednou z nejnáročnějších aktivit dílniček a zdobení vajíček byly letošní dílny nově inspirovány vytvářením kuřátek a zajíců z korálků nebo oveček z papírových ubrousků.

„Nabarvila jsem si vajíčko červenou a modrou barvou,“ říká malá Hanička z Třebíče a opatrně si odnáší vyfouknuté vajíčko na špejli. Malí kluci Ondra s Jiříkem zase pilně pletou pomlázky a Verunka zdobí ovečku.

Už od sobotního rána infocentrum tzv. praskalo ve švech a stejně tomu bylo po celý den. Speciální velikonoční exkurze byly přizpůsobeny dětským návštěvníkům a doplněny o představení Dřevěného divadla Jana Hrubce s názvem O princezně na hrášku, v neděli pak zážitkovým vyprávěním k českým velikonočním tradicím a zvykům.

Pohádka Dřevěné divadlo

Tematické víkendy se konají v Infocentru elektrárny pro velký zájem již poněkolikáté. Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí. Vedle těchto tematických programů se zde konají také zajímavé přednášky různých osobností, pořádají noční nebo speciální víkendové prohlídky.

Zdobení kraslic

Více o akcích v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany.

  • Facebook
  • Twitter