Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Srážka dvou aut u Hodic si vyžádala život a čtyři zraněné, policisté hledají svědky

/
/
/
641 ZobrazeníK tragické nehodě došlo v pondělí 2. května po čtvrté hodině odpoledne u Hodic na Jihlavsku , srazila se při ní dva auta, o život přišla jedna z účastnic havárie, čtyři další se vážně zranili. Jihlavští policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci.

„Jednadvacetiletý řidič s vozem Peugeot jel ve směru od Telče, při projíždění zatáčky vyjel do levého jízdního pruhu a střetl se s protijedoucím autem Opel. Po střetu se peugeot převrátil na střechu do příkopu. Těžké zranění utrpěla spolucestující v peugeotu, kterou zdravotnická záchranná služba letecky transportovala do brněnské nemocnice, kde ale následkům zraněním podlehla. Vážné zranění utrpěl spolujezdec, kterého zdravotníci letecky transportovali do nemocnice v Českých Budějovicích. Vážně se zranil také řidič vozu Opel i jeho spolucestující, oba zdravotnická záchranná služba převezla do jihlavské nemocnice,“ popsala událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili, stejně dopadl i test na zjištění vlivu návykovou látkou. Trestní řízení vedou kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování.
Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
Kriminalisté vážnou dopravní nehodu prověřují, zjišťují příčinu a veškeré související okolnosti. Z dosavadního prověřování vyplynulo, že se v místě nehody zřejmě pohybovalo osobní auto černé barvy, které jelo ve směru od Jihlavy na Telč. Policisté by v zájmu prověřování potřebovali zjistit totožnost řidiče, případně jeho spolucestujících.

„Žádáme řidiče vozidla, který místem nehody projížděl, aby se přihlásil na tísňové lince 158. Policisté uvítají také informace, které by vedly ke zjištění jeho totožnosti nebo vypátrání tohoto vozidla. Žádáme rovněž, aby se přihlásily osoby, které dopravní nehodu nebo situaci, která jí předcházela, viděly,“ dodala Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter