Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Spolek Žijeme Žďárem získal podporu Nadace Via

/
/
/
1400 ZobrazeníNadace Via podpořila na tři desítky nových projektů v rámci programu Živá komunita. Na Vysočině podpořila nadace projekt spolku Žijeme Žďárem, z. s.


Program podporuje aktivní lidi, kteří chtějí změnit k lepšímu místo, kde žijí, a projekty přispívající ke zlepšení mezilidských vztahů v sousedských komunitách. Podpořeným nabízíme peněžní příspěvek ve formě grantu, možnost získat další finanční prostředky prostřednictvím dárcovské kampaně na portálu Darujme.cz, možnost účastnit se vzdělávacích seminářů a další konzultace.

Projektu spolku Žijeme Žďárem, z. s., pomáhá
Do nově vznikající čtvrti Klafar se letos přistěhují díky třem čerstvě dokončeným bytovým domům desítky rodin a další do průběžně dokončovaných řadových a rodinných domů. Skupina občanů, kteří zde už bydlí déle, chce pro starousedlíky i nové sousedy uspořádat sousedskou slavnost, aby se zde všichni lépe seznámili a žili více spolu než pouze vedle sebe. Zároveň zde chtějí vybudovat místo ke scházení – veřejný gril a posezení. Při této akci chtějí také zatáhnout širší skupinu obyvatel do plánování budoucího náměstíčka, které by zde mělo v následujících letech vzniknout a dát tak podklady architektům, co by si zde místní přáli. Díky této společné aktivitě věří, že se zformuje širší jádro, které by zde podnikalo další aktivity v budoucnu – například vysázelo stromy v parku, který je sice v urbanistické studii, ale město se nemá k tomu, aby na něm začalo aktivně pracovat.

Projekt byl podpořen před vyhlášením nouzového stavu v důsledku koronavirové epidemie, termín a podoba jeho realizace se proto může změnit.

  • Facebook
  • Twitter