Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Společnost KHNP přivezla do Třebíče 1,5 milionu korun regionu na boj s covid-19

/
/
/
1575 ZobrazeníV pátek 24. dubna přivezli zástupci jihokorejské firmy KHNP finanční dar ve výši 1,5 milionu korun pro region Jaderné elektrárny Dukovany na boj s covid-19. Společně s předsedou Energetického Třebíčska Vítězslavem Jonášem a předsedou hospodářské komory Richardem Horkým převzal starosta Třebíče Pavel Pacal 1 000 kusů respirátorů a také symbolický šek.

Přes 20 000 eur, které Třebíč dostala, zamíří na nákup dezinfekce a dalších ochranných pomůcek.
„Velmi si ceníme pomoci, kterou jste nám přivezli. České přísloví říká, že v nouzi poznáš přítele, a právě to se vám podařilo naplnit,“ poděkoval zástupcům KHNP, kteří trvale žijí v Praze, starosta Pavel Pacal. Jižní Korea se také potýká s koronavirem, ale je příkladem země, které se podařilo pandemii zvládnout. Kromě Třebíče pomohou peníze od KHNP také Náměšti nad Oslavou, Moravskému Krumlovu a Ivančicím.

Jihokorejci dbají na dobré vztahy s regionem
KHNP druhým rokem sponzoruje třebíčský hokej. Každoročně pořádá dobrovolnický program, kdy jihokorejští studenti pomáhají v Třebíči v neziskových organizacích a věnují se se svým kulturním a vzdělávacím programem dětem i širší veřejnosti. Letošní plány však zhatil koronavirus. Dobrovolnický program by se v Třebíči mohl uskutečnit na podzim, nebo příští rok.

Jihokorejská firma patří mezi uchazeče o výstavbu nové jaderné elektrárny. Na začátku roku se stala zahraničním partnerem Okresní hospodářské komory. S Energetickým Třebíčskem spolupracuje přes tři roky.

  • Facebook
  • Twitter