Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Společnost Hartmann – RICO bude vyrábět roušky a respirátory

/
/
/
3606 ZobrazeníSpolečnost Hartmann – RICO, jejíž provozovna je také v Havlíčkově Brodě, reaguje na nedostatek ochranných pomůcek v boji s COVID-19 investicí do nákupu dvou výrobních linek. Měsíčně by měla dodávat dva a půl milionu ochranných pomůcek.

„V souvislosti s aktuální situací na trhu se zdravotnickými ochrannými pomůckami a vývojem nemoci COVID-19 jsme hledali řešení jak takto nepříznivou situaci ulehčit dostatečným množstvím vhodných produktů, které by se vyráběly v rámci ČR. Ve čtyřech lokalitách vyrábíme jednorázové operační sety a roušky pro operační sály. Využijeme tohoto know-how právě k rozšíření výroby ochranných masek a respirátorů,“ říká Pavel Fuchs, člen představenstva a výrobní ředitel Hartmann – RICO.

Podle něho je toto rozhodnutí učiněno s přesahem společenské odpovědnosti firmy. „Od počátku krize jsme zvažovali různé možnosti. Posílení výroby ochranných masek a respirátorů v České republice byla jednou z alternativ. Povedlo se prosadit tuto variantu a my věříme, že i takto přispějeme k dlouhodobému řešení této mimořádné situace i jistotě pro případné krizové situace v budoucnosti,“ upozorňuje Pavel Fuchs.

Obě výrobní linky budou alokovány ve výrobním závodě v Havlíčkově Brodě. Celková výše investice bude v desítkách milionů korun. Plánovaný měsíční objem výroby ochranných masek a respirátorů celkem by měl být 2,5 milionů kusů.

„Pevně věříme, že v tak nelehké době získáme podporu všech potřebných institucí a výrobu budeme moci zahájit co nejdříve,“ dodal Pavel Fuchs.

  • Facebook
  • Twitter