Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Společná doprovázená velikonoční pouť

/
/
/
1103 ZobrazeníSpolečné doprovázené poutě lidí zdravých a handicapovaných se v Humpolci staly už tradicí. Velikonoční pouť vedla do přírodní rezervace Vrbenských rybníků v jižních Čechách.

Ve spolupráci se společností ARPIDA, z. ú., České Budějovice, která se věnuje lidem se zdravotním postižením, bylo možné využít příjemné vnitřní prostory této organizace přímo na počátku poutní trasy.

Doprovázené poutě s sebou nesou vždy konkrétní téma. Tentokrát se vázalo k velikonočním svátkům. Metaforicky účastníci převzali téma znovuzrození. Téma otevřeli ve smyslu zamyšlení, co mají v sobě uvnitř hluboko ukryto pod různými nánosy života, ať už jde o dávné touhy, sny nebo různá popření sebe sama.

Po úvodním kruhu vstoupili účastníci do rezervace a rozloučili se s městem povídáním o jeho historii. Povídání si připravila Nikola z centra denních služeb Medou, z. s. , Humpolec, která se aktivně zajímá o historii. Následně nás přivítalo „chechtání“ racků – fascinující pohled na rybník plný těchto bílých ptáků, kachen, rybáků a dalších.

Pouť vedla po hrázi mezi rybníky. Proměňovala se vodní hladina, proměňovaly se i naše osobní cesty a vzájemná sdílení. Účastníci se přirozeně střídali při vezení vozíčkářů. Příjemný terén dal možnost prostřídat se u vozíku všem, kdo měl zájem. Tak, jak se účastníci střídali při pomoci druhým, se prolínali i ve vzájemném sdílení a poznávání nových životních příběhů. Dá se říci, že v rámci této společné pouti proběhlo několik osobních mikropoutí.

Společná zastavení nás vedla k zamyšlení o bohatosti krajiny, účastníci se zkoušeli ponořit pouze do zvuků přírody, zkoumali téma vody jako základu života. Při jednom z posledních zastavení se jednomu z účastníků podařilo zachytit kroužícího orla, který se s nimi pomyslně rozloučil na hranici přírodní rezervace.

Závěrečný kruh v Arpidě shrnul prožitky a poznání. Účastníci si odnesli další z prožitků společného bytí. Vyjádřili jsme uspokojení z toho, že lidé mají chuť opustit své pohodlí či zaběhnuté životní koleje a vydat se pomoci, poznat nové životní příběhy a nová místa. Pouť byla tentokrát v komornějším počtu, o to více intimnější.

  • Facebook
  • Twitter