Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sopranistka Gabriela Beňačková předávala na Vysočině své zkušenosti mladé generaci

/
/
/
773 ZobrazeníPěvecká akademie sopranistky Gabriely Beňačkové se uskutečnila v Pelhřimově ve dnech 9. — 15. července. Do divadla Lubomíra Lipského zavítalo devět špičkových operních zpěváků z Ruska, Slovenska, Rumunska, Polska a ČR.

Společně se sopranistkou Gabrielou Beňačkovou a dirigentem Slovenského Národního Divadla v Bratislavě Brankem Ladičem zdokonalili své pěvecké a interpretační umění.

Gabriela Beňačková při výuce mladých pěvců, archiv pořadatelů

„Gabriela Beňačková patří mezi světovou elitu operních pěvců a mít možnost s ní pracovat je vždy nezapomenutelným a velice přínosným momentem, který je nesmírně důležitý ve vývoji každého pěvce,“ uvádí ředitel akademie, tenorista Jakub Pustina, který je pěveckým kolegou, blízkým spolupracovníkem a také žákem této legendární pěvkyně.

Pěvecká akademie vyvrcholila 15. července v divadle Lubomíra Lipského koncertem všech devíti absolventů a bouřlivá reakce publika jen svědčila o vynikající umělecké úrovni a neopakovatelném zážitku.

„Tradice operních koncertů s umělci světového věhlasu v Pelhřimově vznikla díky panu starostovi Františkovi Kučerovi, který projevil zájem o naši spolupráci a díky kterému Pelhřimov mohl vidět a slyšet umělce z více než patnácti zemí světa. V minulém roce vedl tuto letní akademii hvězdný tenorista Peter Dvorský a s Gabrielou Beňačkovu jsem už v Pelhřimově odzpíval i několik koncertů,“ dodává tenorista Jakub Pustina

  • Facebook
  • Twitter