Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sobotní dopoledne v Třinci s FC Vysočina nabídne magnet 3. kola F:NL!

/
/
/
842 ZobrazeníTradiční třinecké fotbalové dopoledne nabídne v sobotu 3. srpna magnet 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! Rozhodně tedy s ohledem na aktuální tabulku, ve které má Fotbal Třinec i FC Vysočina po čtyřech bodech a oba celky okupují první tři příčky. Jihlavský tým čeká proti výrazně posílenému Třinci hodně náročná prověrka.

Třinec před výkopem nového ligového ročníku mnozí považovali za černého koně soutěže, k čemuž sváděl pohled na letní posílení týmu. Do města oceli dorazili zkušený záložník Valenta, ligou ostřílený středopolař Hlúpik, stoper Gáč nebo ofenzivní talenti Slovácka Hlúpik a Kubala. A třinecký vstup do soutěže to jenom potvrdil. Tým kouče Svatopluka Habance zatím sehrál pouze venkovní duely, přesto z nich vytěžil hned čtyři body. Remízu v posledním kole ve Varnsdorfu a především zaujalo vítězství v úvodním dějství na stadiónu exligové Dukly Praha.

Asistent trenéra Josef Mucha si velmi dobře uvědomuje, jak těžký zápas Vysočinu v sobotním dopoledni čeká: „Do Třince odjíždíme už v pátek odpoledne a věříme, že se do Jihlavy nebudeme vracet bez bodového zisku. Víme však, že nás čeká kvalitní mužstvo pod vedením nového trenéra. Do nové sezóny nepochybně dobře posílili, což se promítlo do velmi pozitivního bodového zisku z úvodních dvou kol na venkovních hřištích a tím i do sebevědomí týmu. Jistě budou chtít tyto plusové body potvrdit v prvním domácím duelu. Defenzívu drží urostlí stopeři Gáč a Bedecs, nelze však vyloučit ani nasazení zkušeného Kušníra. Ve středu pole operují zkušení Vaněk a Valenta, které doplňuje šikovný Machalík. Na křídle si musíme dát pozor na Arroya a Hlúpika a na hrotu lze očekávat nebezpečného a pohyblivého Kubalu.“

Poslední duel proti Vítkovicím nedohrál ofenzivní tahoun Lukáš Zoubele. Nakolik vážné je jeho zranění? Můžete s ním v Třinci počítat? „Lukášovo zranění není vážné, ale s největší pravděpodobností se do nadcházejícího zápasu nestihne uzdravit. Ostatní marodi se připravují individuálně s kondičním trenérem a do plné přípravy s týmem by se měli zapojit v příštím týdnu,“ uvedl Mucha.

Vzájemná bilance: 16 utkání 12 – 2 – 2 30:7 / doma: 8 utkání 6 – 1 – 1 17:4 / venku: 8 utkání 6 – 1 – 1 13:3

Poslední vzájemné utkání

Velikonoční duel (24. dubna 2019) pro Vysočinu nezačal vůbec dobře. Třinec šel v Jihlavě už v 7. minutě do překvapivého vedení. Poté však čelil velké převaze Vysočiny, která díky dvěma trefám Stanislava Klobásy strhla důležité vítězství na svoji stranu. Třinec porazila stejně jako na podzim 2:1 (1:1), udržela stoprocentní jarní domácí bilanci a navýšila náskok na 3. příčku už na osm bodů.

  • Facebook
  • Twitter