Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Skvělý comeback stolních tenistů HB Ostrov do pohárové Evropy

/
/
/
541 Zobrazení

Po pěti letech se stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod vrátili do pohárové Evropy. A byl to comeback excelentní! Úřadující čeští šampióni bez jediného zaváhání prošli turnajem 1. fáze Evropského poháru, který ve své domovské Birell Aréně pořádali. HB Ostrov postupně porazil všechny své soupeře a z prvního místa ve skupině B postoupil mezi nejlepších šestnáct týmů Evropského poháru mužů 2021/2022.

V úvodní den turnaje si stolní tenisté HB Ostrov nejprve poradili se španělským celkem Club Tenis de Mesa Monte Porreiro 3:1, poté zdolali nejslabšího účastníka skupiny belgický Logis Auderghem TT 3:0. V sobotu havlíčkobrodský tým přehrál portugalský Junchal, který do Evropského poháru spadl po vyřazení z Ligy mistrů, rovněž 3:0. V nedělním “finále“ o první místo ve skupině si HB Ostrov poradil s úřadujícím mistrem Ukrajiny Fortunou Kyjev 3:1.

Zápas úřadujících českých a ukrajinských šampionů byl opravdovým vyvrcholením “havlíčkobrodského“ turnaje. Úvod patřil Viktoru Jefimovovi, který zaskočil Tomáše Treglera a získal první bod Fortuny. Pak se ale ukázala síla kolektivu HB Ostrov, který vybojoval tři body v řadě a výsledek dramatického utkání otočil na stranu českého mistrovského celku. Michal Obešlo, Dmitrij Prokopcov a Tomáš Tregler se tak mohli zaslouženě radovat z prvenství v turnaji a z postupu do 2. fáze Evropského poháru, která je na programu 10. až 12. prosince.

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod ovládli turnaj 1. kola Evropského poháru. Foto. Jar.LOSKOT

Europe Cup Men 2021/2022

1. stupeň – skupina B

Výsledky HB Ostrov v turnaji:

HB Ostrov Havlíčkův Brod – Club Tenis de Mesa Monte Porreiro 3:1
Tomáš TREGLER – Ilja ISAKOV 3:0 (8,11,7), Michal OBEŠLO – Nicolás GALVANO 3:0 (6,8,5), Dmitrij ROKOPCOV – Martin BENTANCOR 1:3 (-12,8,-9,-6), Tomáš TREGLER – Miguel Angel VILCHEZ 3:0 (4,6,8).

HB Ostrov Havlíčkův Brod – Logis Auderghem TT 3:0
Tomáš TREGLER – Ludovic BIERNY 3:0 (4,4,4), Michal OBEŠLO – David COMELIAU 3:0 (8,5,6), Dmitrij PROKOPCOV – Kilomo VITTA 3:0 (4,7,7).

HB Ostrov Havlíčkův Brod – GDCS Juncal 3:0
Tomáš TREGLER – Konstantin CHERNOV 3:0 (7,8,8), Dmitrij PROKOPCOV – Kirill SHVETS 3:2 (-7,11,-3,3,5), Michal OBEŠLO – Nuno GONZAGA 3:0 (2,7,9).

HB Ostrov Havlíčkův Brod – Fortuna Kyjev 3:1
Tomáš TREGLER – Viktor JEFIMOV 0:3 (-10,-4,-6), Michal OBEŠLO – Anton LIMONOV 3:1 (7,3,-9,11), Dmitrij PROKOPCOV – Bohdan SINKEVIČ 3:0 (8,4,12), Tomáš TREGLER – Anton LIMONOV 3:2 (-5,9,-5,7,2).

Konečné pořadí ve skupině B: 1. HB Ostrov Havlíčkův Brod 8 bodů, 2. Fortuna Kyjev 7 b., 3. GDCS Juncal 6 b., 4. Club Tenis de Mesa Monte Porreiro 5 b., 5. Logis Auderghem TT 4 body.