Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Série vloupání do rekreačních objektů na Třebíčsku

/
/
/
508 ZobrazeníKriminalistům v Třebíči se ve spolupráci s policisty obvodního oddělení Třebíč podařilo objasnit sérii vloupání do chat. Pachatel využíval objekty hlavně k přespání, získání potravin a alkoholu, které konzumoval.

„Muže důvodně podezřelého ze spáchání majetkové trestné činnosti kriminalisté zadrželi minulý týden v Třebíči. Vypátrali ho ve večerních hodinách na autobusovém nádraží na Komenského náměstí a zadržený muž skončil v policejní cele,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Osmapadesátiletý muž z Třebíčska byl obviněn z přečinu krádeže spáchané vloupáním, přečinu porušování domovní svobody a přečinu poškození cizí věci,“ dodal Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Obviněný muž byl v minulosti za spáchanou majetkovou trestnou činnost už opakovaně soudně trestán. Naposledy byl odsouzen na začátku loňského roku a z věznice byl propuštěn v druhé polovině listopadu. Neuběhly ale ani dva týdny a muž se již opět dopouštěl další trestné činnosti.

„Muž byl obviněn z toho, že se vloupal na různých místech do tří rekreačních objektů a dále do kabin sportovního zařízení. Cílem muže se stala chata v třebíčské zahrádkářské kolonii, do které se vloupal a objekt využil k přespání. Do dalších dvou rekreačních chat se muž vloupal v obci Babice a v katastru Mastníku. V objektech pobýval a přitom konzumoval potraviny i alkohol. Když zdroje obživy vyčerpal, odešel. Z jedné chaty si muž navíc odnesl novou deku. V polovině prosince se vloupal do kabin sportovního klubu v Želetavě, kde rovněž odcizil potraviny a způsobil tak škodu za necelých 200 korun, daleko větší škoda ale vznikla poškozením, ta byla vyčíslena na necelých deset tisíc korun,“ doplnila Jana Kroutilová.

Obviněný muž je stíhán na svobodě, případ kriminalisté dále vyšetřují.
„Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.

Jedna z vykradených chat, archiv Policie ČR
  • Facebook
  • Twitter