Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Seniorům z Astry kontakt s vrstevníky chyběl, nyní se život v denním centru vrací do normálu

/
/
/
1609 ZobrazeníPandemie covid-19 zasáhla také do života klientů Astry – denního centra pro seniory v Humpolci. Kvůli nepříznivé epidemické situaci bylo centrum dlouhou dobu zavřené. S postupným rozvolňováním vládních opatření se ale do Astry pomalu vrací život. Přispělo k tomu i očkování zaměstnanců a klientů.

V Astře pomáhají seniorům, aby si co nejdéle udrželi stávající schopnosti a dovednosti a nebyli osamělí. Výpadek poskytovaných služeb kvůli koronaviru znamenal pro mnohé z nich sociální izolaci. „Vše se naštěstí vrací do normálu a doufáme, že se tady budeme setkávat bez dalších omezení. Všichni pracovníci už jsou naočkovaní a většina klientů také,“ uvádí Bohuslava Medová, vedoucí Astry – denního centra pro seniory v Humpolci s tím, že pro bezpečnost klientů dělají pracovníci maximum. Do centra mohou docházet nejen senioři z Humpolce, ale také z blízkého okolí. „Obvykle k nám klienty vozí jejich příbuzní, ale na přání je k nám rádi přivezeme a odvezeme i my. Máme červený vůz Peugeot Partner s babičkou na dveřích, myslím, že hodně lidí už nás podle něj pozná,“ popisuje Bohuslava Medová. Kromě péče a podpory zaměstnanců se klientům v Astře dostává také bohatého programu. Volný čas vyplňují výtvarnými aktivitami, besedami nebo cvičením. „Oblíbené je například trénování paměti pomocí pranostik a přísloví. Luštíme je společně na tabuli a babičky to moc baví“ popisuje sociální pracovnice Tereza Romanovská. V denním centru si většina klientů najde i nové přátele. „Do Astry chodím teprve od jara a starají se tu o mě nádherně. Našla jsem si tu i kamarádky,“ svěřuje paní Marie, jedna z klientek centra. V současné době Astru navštěvuje denně kolem dvanácti klientů, kteří díky péči a podpoře pracovníků mohou i při zhoršení zdravotního stavu zůstat ve svých domovech.

  • Facebook
  • Twitter