Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Šachový turnaj v rámci akce Vysočina v pohybu v Pelhřimově

/
/
/
446 ZobrazeníŠachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov, z. s., využil možnost týdne sportu zdarma a v rámci akce Vysočina v pohybu, kterou vyhlásil Kraj Vysočina, pořádal v sobotu 30. dubna Pelhřimovský šachový turnaj ve sportovní hale v Pelhřimově.

Turnaj byl pro všechny příznivce šachu, pro širokou veřejnost bez rozdílu věku a výkonnosti. Každý zájemce mohl přijít a zdarma se zúčastnit šachového utkání. Pro všechny účastníky připravil pořadatel na památku věcný dárek.

Celkem si přišlo zahrát 40 hráčů a hráček. Při zahájení turnaje byly připomenuty pravidla hry i výklad, jak používat digitální hodiny. Hrál se jeden společný turnaj na sedm kol se zápočtem na ELO rapid. Vyhlášení bylo pro dvě kategorie – do 14 let a nad 14 let. Vítězové obou kategorií obdrželi pohár a hráči na 1.-3. místě diplom.

Díky této akci a zveřejnění sportovní nabídky na stránkách Kraje Vysočina si přijel zahrát šachy
i pan Slavomír Hejtman z Domova pro seniory v Onšově. Jeho velkým koníčkem jsou právě šachy a rád je hraje i na počítači. Ve svých 85 letech si vedl dobře a uhrál téměř polovinu možných bodů. Byl vyhlášen nejstarším účastníkem a získal knihu s věnováním.

Nejmladším účastníkem byla sedmiletá slečna Iveta Spáčilová ze Střediska volného času v Humpolci.
I ona dostala na památku knihu s věnováním a neodjížděla domů s nulovým ziskem.

Největší hráčské zastoupení měl domácí oddíl TJ Spartak Pelhřimov a ZŠ Horní Cerekev (oba po 11 účastnících). Další hráči přijeli z Humpolce, Českých Budějovic, Prahy, Havlíčkova Brodu , Jihlavy a od Počátek.

Celkové pořadí

  1. místo: Robert Pavlíček (7 bodů) TJ Jiskra Humpolec
  2. místo: Pavel Slavík (6 bodů), TJ Spartak Pelhřimov
  3. místo: Danka Dunková (5,5 bodu), TJ Jawa Brodce

Zároveň to je 1.-3. místo v kategorii nad 14 let.

Kategorie do 14 let:
V této kategorii byly výsledky velmi těsné. Na 1.-4. místě se umístili hráči se 4,5 body a rozhodovaly pomocné body, podle toho, s jakým soupeřem hráli.

1. Jakub Matejka, TJ Spartak Pelhřimov, celkové 8. místo
2. Filip Vondra, Gambit Jihlava, celkové 10. místo
3. Ondřej Hejda, ŠA VŠTE, z.s., celkové 11. místo
4. Martin Kolman, TJ Spartak Pelhřimov, celkové 12. místo

Výsledky

  • Facebook
  • Twitter