Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Šachisté Vysočiny na turnaji v Táboře

/
/
/
378 Zobrazení

Na konci loňského roku proběhl v budově Jihočeské univerzity v Táboře už 61. ročník šachového turnaje v rapid šachu Táborská věž, který je v současné době hraný na počest místního dlouholetého hráče a pořadatele turnaje JUDr. Václava Rajlicha.

Soutěžit přijelo celkem 144 hráčů a hráček všech věkových kategorií. Nechyběli ani hráči z Pelhřimovska, kterých se zúčastnilo 22 (14 Pelhřimov, 4 Humpolec, 4 Počátky), a z Jihlavska (3). Hlavním turnajem byl turnaj dospělých a juniorů, hraný v hlavním sále, jako společný turnaj na sedm kol tempem 2×25 minut.V menším sále proběhly dva turnaje mládeže – mladší M (nar. 2009 a mladší) a starší S (společný turnaj nar. 2004-2008 s vyhodnocením na kategorie I. 2004-2006 a II. 2007-2008).

Pohled do sálu

Hlavní turnaj – celkem 92 hráčů (PE 2, HU 4, PO 4) – kategorie dospělých: 1. Matyáš Zeman, 2. Milan Borkovec oba Sokol Tábor a 6 bodů, 3. místo Jan Šuráň ŠK JOLY Lysá nad Labem 5,5 b.
Nejlepšího umístění z Vysočiny dosáhl Petr Melmuk z TJ Spartak Počátky s 4,5 body a umístěním na 25. místě, o tři příčky níž se umístil se stejným počtem bodů Robert Pavlíček z TJ Jiskra Humpolec a na 33. místě rovněž se čtyřmi body Lukáš Kaňka z TJ Spartak Pelhřimov, kterého od 2. místa v kategorii juniorů dělilo 0,5 bodu. Dařilo se i Vítu Zadinovi z TJ Jiskra Humpolec s 3,5 body a umístěním ve druhé polovině tabulky.

Kategorie juniorů
1. Matyáš Zeman
2. David Hák ŠK Klatovy 4,5 b
3.  Martin Novák ŠA VŠTE ČB 4,5 b.

Turnaje M se zúčastnilo celkem 24 hráčů, z Pelhřimova 2. Hrálo se na devět kol tempem 2×15 minut, 1. Marek Garabik ŠA VŠTE ČB 9 b, 2. Filip Vondra Gambit Jihlava 8 b, 3.  Matěj Hála Šachklub Tábor 6,5. Dařilo Matěji Gebarovského DDM Pelhřimov 5 b, 8. místo a 4,5 b získal Policar Martin TJ Spartak Pelhřimov a obsadil 11. příčku.

Výsledky

Turnaje S se zúčastnilo celkem 28 hráčů, z Pelhřimova 10 (4 DDM Pelhřimov, 6 TJ Spartak Pelhřimov). Hrálo se na sedm kol tempem 2×25 minut, společný turnaj pro dvě kategorie: 1. Daniel Pražák ŠA VŠTE ČB 7 b, 2. Jan Vyhnálek TJ Spartak Pelhřimov 5 b, 3. Dorotka Veverková Sokol Tábor 5 b.

Kategorie I.

1. Daniel Pražák
2. Dorotka Veverková
3. Michal Edr TJ Spartak Pelhřimov 5 b

Kategorie II.

1. Jan Vyhnálek TJ Spartak Pelhřimov 5b
2. Filip Zedníček Gambit Jihlava 4,5b (celkové 5. místo)
3. Matěj Ecler TJ Spartak Pelhřimov 4,5 b (celkové 6. místo).

Výsledky

  • Facebook
  • Twitter