Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Jihlavsku hledali na Nový rok skorce vodního a našli

/
/
/
1136 ZobrazeníTři desítky zájemců se vydaly tradičně na Nový rok dopoledne v Jihlavě hledat jediného českého potápivého pěvce – skorce vodního.

Na uvítanou každý obdržel kartičkový kalendářík s motivem Poutníkovy studánky od ČSOP ZO 59/11 Jihlava, pobočný spolek. Po krátkém přivítání si účastnici prohlédli brožuru o skorci vodním, kterou vydala ČSO v roce 2009.

 

 

Skorec vodní, foto: Miroslav Fišer

V úvodu účastníkům nad hlavami přelétly dvě labutě velké a během vycházky mohli pozorovat krahujce obecného. Na různých místech vycházky pozorovali hejna divokých kachen, v jednom z nich se skrývala slípka zelenonohá. Po cestě si účastníci prohlédli budky, v nichž skorec vodní hnízdí, dozvěděli se něco o jeho životě. Trasa vycházky vedla přes Sportovně relaxační centrum Český mlýn, kde si mohli všichni prohlédnout jeho vybavení.

 

Účastníci vycházky

Během vycházky pozorovali účastníci pár skorců vodních letících nad řekou. Na konci vycházky je čekalo velké překvapení, u splavu se jim předvedl skorec vodní, střídavě se potápějící, přelétající z kamene na kámen, posedávající na větvi, pro fotografy pózoval s kořistí, kterou zrovna ulovil, otáčel se z jedné strany na druhou, účastníci jej mohli pozorovat i bez dalekohledu, úžasná podívaná trvala několik minut. Potom přelétl na jiné místo a čekal, až si jej všichni opět prohlédnou.

 

 

 

 

  • Facebook
  • Twitter