Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Den otevřených dveří v pelhřimovské nemocnici

/
/
/
548 ZobrazeníNedostatek personálu ve zdravotnických zařízeních se snaží Nemocnice Pelhřimov řešit mimo jiné také tím, že už několik let pořádá Den otevřených dveří pro studenty gymnázií a středních škol, aby motivovala studenty ke studiu medicíny či jiných zdravotnických oborů.

V úterý 9. dubna od 12.30 tak nemocniční provoz navštíví zájemci z řad studentů. Nahlášeno je 75 studentů gymnázií z širokého okolí.

Cílem tradičního Dne otevřených dveří pro studenty je motivovat středoškoláky ke studiu lékařských či nelékařských oborů na vysoké škole a zajisti si tak do budoucích let dostatek zdravotníků v nemocnicích na Vysočině. Zájem studentů nás každoročně přesvědčí, že mladá generace stále nebo opět považuje práci zdravotníka za velice atraktivní.
Pro studenty je po prvotním uvítání ředitelem nemocnice Janem Mlčákem přichystán program dle jejich zaměření a volby. „Studenti se obvykle rozdělí do skupin podle toho, zda zvažují studium medicíny nebo jiných nelékařských oborů. Každá skupina má přidělen doprovod z řad našich zaměstnanců, který bude provázet skupinu po celou dobu exkurze,“ přiblížila průběh Dne otevřených dveří Vladislava Nováčková z personálního oddělení.
Studenti obvykle zavítají na oddělení ARO, interní a chirurgickou JIP, Emergency, lůžkový provoz oddělení chirurgie, interna, ortopedie, dětské, gynekologie a porodnice, rehabilitace, hematologie a transfúziologie ale i do laboratoří či na oddělení nukleární medicíny a další oddělení.

  • Facebook
  • Twitter