Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pyrotechnik zlikvidoval na Žďársku munici 

/
/
/
839 ZobrazeníVe čtvrtek 6. prosince oznámil nálezce, že v lese v katastrálním území Polničky u Gruntovního rybníka našel předmětu připomínajícího munici. Na místo vyjeli policisté a pyrotechnik.
„Operační důstojník oznamovatele poučil, aby s předmětem nijak nemanipuloval a vyčkal na příjezd policejní hlídky. Policisté na místě zjistili, že se skutečně jedná o nevybuchlou munici, místo zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika z Expozitůry Brno. Na místě byly nalezeny dva předměty. První munici identifikoval pyrotechnik jako dělostřelecký granát ruské výroby ráže 76,2 mm OF (tříštivo – trhavý) a druhým nalezeným předmětem byl fragment dělostřeleckého granátu německé výroby protipancéřového 7,5 cm Pzgr. Z důvodu nebezpečnosti nálezového stavu prvního z nich, pyrotechnik oba předměty zničil na místě řízeným odpalem,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Nalezená munice, archiv Policie ČR

Policisté v souvislosti s nálezy předmětů připomínajících munici apelují na občany, aby takový nález okamžitě oznámili, a to nejlépe prostřednictvím tísňové linky 158. „V žádném případě s předmětem nemanipulujte, nikam ho nepřenášejte, nepřevážejte a vůbec se ho nedotýkejte. V některých případech je nevybuchlá munice natolik nebezpečná, že ji musí policejní pyrotechnik zlikvidovat přímo na místě. Neodborná manipulace může způsobit výbuch nebo výstřel a může tak dojít k závažným zraněním nebo smrti osob v okolí. V případě, kdy učiníte oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici a pyrotechnik zjistí, že se nejedná o munici nebo nebezpečný předmět, nehrozí vám za to žádný postih,“ dodala Stanislava Miláčková.

  • Facebook
  • Twitter