Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

První pokuta za odmítnutí vážení ve výši 100 000 korun

/
/
/
537 ZobrazeníV úterý 1. února dopoledne uspořádali policisté z Třebíče dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na kontrolu vozidel převážejících dřevní hmotu. Poprvé udělili pokutu sto tisíc korun za neuposlechnutí výzvy policisty podrobit vozidlo nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení.

„Na kontrolním stanovišti u silnice I/38 na okraji obce Horky policisté zastavili ke kontrole pětadvacetiletého řidiče jízdní soupravy, který v rámci kontroly odmítl na výzvu policisty podrobit vozidlo nízkorychlostnímu vážení,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že policisté proto využili novelizovaného zákona a uložili řidiči pokutu v příkazním řízení ve výši 100 000 korun.

„Při kontrolách vozidel převážejících dřevní hmotu jsme se loni setkávali s nekázní řidičů. V nejčastějších případech to bylo přetížení vozidel nebo jízdních souprav, překročení stanovených rozměrů, zejména výšky a dále nesprávně zajištěných nákladů. Řešili jsme rovněž situace, kdy se řidič na výzvu policisty odmítl podrobit kontrolnímu vážení a při kontrole odmítl najet s vozidlem na nízkorychlostní kontrolní váhy, což mu ukládá zákon,“ dodal David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Podle jeho informací se loni odmítlo podrobit nízkorychlostnímu vážení 112 řidičů, za toto odmítnutí policisté ukládali pokuty v maximální možné výši, která mohla činit maximálně 30 000 korun.

Úterní kontroly kamionů na Třebíčsku, archiv Policie ČR

V souvislosti s novelizací zákona číslo 13/1997 o pozemních komunikacích, která je účinná od 1. ledna 2022, lze v případě neuposlechnutí výzvy policisty podrobit vozidlo nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení nově uložit pokutu na místě v příkazním řízení až do výše 100 000 korun.

  • Facebook
  • Twitter