Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

První domácí turnaje v nové hale a hned na vítězné vlně

/
/
/
1458 ZobrazeníSportovní hala ve Světlé nad Sázavou má za sebou slavnostní přestřižení pásky a po dnešku i první turnajový den. Od 9.00 proběhl den otevřených dveří. Zájemci si mohli prohlédnout stavbu do posledního detailu. Pro každého, kdo měl zájem o prohlídku, tu byl připravený místostarosta Josef Hnik, který všechny provedl.

Největší zájem byl o prohlídku technického zázemí, šaten a tribuny. „Lidí přišlo opravdu hodně a jsem za to rád,“ uvedl Josef Hnik.
Diváci na tribunách ale přišli podpořit domácí florbalové celky, které čekala premiéra na domácí palubovce. Na programu byla liga dorostenek Kraje Vysočina a Jihočeského kraje, kde má světelský florbal dva týmy. Úvodní zápas byl ukázkou toho, co Světlá umí, proti sobě nastoupila družstva Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou a Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou Tygřice. Další zápas čekal na týmy Spartak Pelhřimov a FBC Písek. Nejdůležitější zápas dne byl ale na programu v 11.45. Hráčky ze Světlé nastoupily proti týmu z Pelhřimova. Slavnostního nástupu a oficiálně prvního buly se ujal opět místostarosta Josef Hnik. Buly tak oficiálně zahájilo provoz sportovní haly. V zápase ze začátku jasně udávaly tempo florbalistky z Pelhřimova, Světlá se jen těžko dotahovala a už to vypadalo opravdu špatně. Nakonec ale domácí trenér Tomáš Rosecký do poslední třetiny své hráčky natolik povzbudil, že celá tribuna mohla vidět neuvěřitelný obrat. Výhra domácích tak byla opravdu vydřená, ale zasloužená, protože Pelhřimov nedal ani metr hřiště zadarmo. „Děkuji všem, kteří přišli podpořit historicky nejúspěšnější kategorii mládežnického sportu ve Světlé nad Sázavou,“ vzkazuje úspěšný trenér Tomáš Rosecký všem divákům. Odpolední program patřil úplně jinému sportu. Od 17.00 proběhlo druhé slavnostní zahájení. Před diváky promluvil opět Tomáš Rosecký, který znovu připomněl, co všechno hala umí a které sporty je zde možné hrát. A zdůraznil to, že je zde opravdu možné hrát házenou pouze bez použití speciálního vosku a basketbal na neprofesionální úrovni. Společně s Roseckým před zaplněnou tribunou promluvil také starosta města Jan Tourek a Jakub Čapek, který divákům ukázal, jak fungují koše na basketbal a sítě na rozdělení hrací plochy.
Poté následoval zápas ve futsalu, kdy se na ploše utkaly týmy FK Světlá nad Sázavou – mistr ČR 2019 ve veteránském fotbalu proti Pramen Havlíčkův Brod – mistr ČR 2001 ve futsalu. Po napínavém a divácky velmi zajímavém zápase opět pro dnešek slavil výhru tým ze Světlé.

  • Facebook
  • Twitter