Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V sobotní Sbírce potravin darovali Jihlavané přes tunu potravin a drogerie

/
/
/
542 ZobrazeníDruhé kolo podzimní potravinové pomoci opět přilákalo velký počet zájemců. To dokládá i konečný výsledek sbírky. V jihlavském supermarketu Lidl na Okruží ulici se dobrovolníkům Oblastní charity Jihlava, kteří pomáhali hlavnímu organizátorovi sbírky Potravinové bance Vysočina, podařilo naskladnit 1182 kg trvanlivých potravin a drogistického zboží.

„Darované potraviny a drogerie budou rozděleny lidem, kteří se ocitli v nouzi, třeba i vlivem současné pandemii covid-19 a pomůžou jim uspokojit jejich základní potřeby,“ sdělila Ida Mitisková Kopalová, koordinátorka sbírky z jihlavské Charity. Ta zároveň dodala: „Těší nás, že jsme na našem tradičním místě v Lidlu na Okružní udělali zase lepší výsledek. Měli jsme obavu, že lidé nebudou tentokrát tolik přispívat s ohledem na současný vývoj ekonomické situace.“ Dobrovolníci z Oblastní charity Jihlava po navážení darovaných potravin a drogerie zaznamenali o 26 kilogramů více než na jaře, kdy návštěvníci supermarketu na Okružní ulici darovali 1156 kilogramů potravin a drogistického zboží. Zajímavostí je, že se do potravinové pomoci zapojila nejen tradiční cílová skupina, jako jsou ženy středního věku a senioři, ale i mladí lidé a zejména muži.

K tomu, aby Sbírka potravin proběhla, jsou potřeba dobrovolníci. Oblastní charita Jihlava je členem Potravinové banky Vysočina, a tak zajistila potřebný počet lidských zdrojů. „Dobrovolníkům, kteří se víkendové sbírky zúčastnili patří poděkovat, protože pomáhají celou akci uskutečnit. Vážíme si jejich perfektního přístupu,“ kvitovala dobrovolnické nasazení a nadšení Ida Mitisková Kopalová. „U této sbírky jsem pomáhal poprvé. Překvapilo mě, že přišlo tolik lidí a cítil jsem velmi srdečnou atmosféru. Klobouk dolů například před paní, která přišla nakoupit pro potřebné nákup za tisíc korun,“ svěřil se svými dojmy Ondřej Váňa, pomáhající dobrovolník.
Někteří lidé přišli do Lidlu vyloženě kvůli potravinové pomoci. Jednotlivci nebo i rodiny předali své nákupní vozíky, které obsahovaly výhradně zboží uvedené na letáčcích Sbírky potravin. Mezi darovaným zbožím nechyběly konzervy, těstoviny, mouky, oleje nebo toaletní papíry a další hygienické potřeby. Jeden muž věnoval dokonce i dvě plechovky piva. Sbírka pokračuje ještě online formou do 30. listopadu přes Košík, Rohlík a Tesco online nákupy.

  • Facebook
  • Twitter