Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Příprava auta na zimu není tak složitá

/
/
/
491 ZobrazeníPoslední roky prožíváme slabší zimy. Nicméně i mírnější mrazíky a nižší vrstva sněhu může řidiče potrápit. Předcházení problémům je snazší než řešení komplikací. Proto je dobré se začínající zimou zkontrolovat stav vašeho vozu.  Odborníci ze žďárské prodejny autodílů a autodoplňků Meteor doporučují zkontrolovat především baterku, nemrznoucí směsi i žhavicí svíčky. „Při nízkých teplotách klesá kapacita baterky zhruba o jedno procento na jeden stupeň Celsia,“ upozorňuje Jan Hrůza z Autodílů Meteor. Dále doporučuje kontrolu stavu nemrznoucí směsi v chladicí soustavě vozidla a nemrznoucí směsi v ostřikovačích.

Drobné kontroly zvládnete sami

Drobné úkony na svém autě zvládne většinou řidič sám.  Například dolít a zkontrolovat chladicí kapalinu, zkontrolovat ostřikovače a doplnit nemrznoucí směs, vyměnit stěrače či zkontrolovat hladinu motorového oleje. „Test stavu akumulátoru, vyčištění vzduchového filtru, výměna palivového filtru, kontrola topení a klimatizace, kontrola brzdových destiček a kotoučů, stavu brzdové kapaliny a případně kontrola celého podvozku je už práce pro automechaniky,“ vyjmenovává Martin Rigó, zakladatel Autodílů Meteor s prodejnami v Třebíči, Jihlavě i Žďáru nad Sázavou.

Nenechte se zaskočit ranními mrazíky

Po dlouhém létě přišel čas najít škrabku na zamrzlá skla. Ráno při spěchu do práce a při mínus pěti stupních budete rádi, když pro ni budete mít kam sáhnout. Dobrým pomocníkem je také rozmrazovač na skla nebo dečky na přední sklo vozidla. Všechny potřebné pomocníky pro zimní údržbu vašeho auta dostanete v Autodílech Meteor.

Silvestr na horách?  Lyže a snowboardy převezete pohodlně na střeše auta

Zima nepřináší jenom starosti. Sníh na silnicích jako řidiči moc rádi nemáme, za to na horách ho oceníme. Lyže a snowboardy se nejlépe přepravují v boxech nebo na nosičích na střeše auta. Ty se montují na podélné nosiče na střeše auta, pokud je jím z výroby vybaveno. „Příčníky mají některá auta už z výroby. Pokud je nemáte, je zapotřebí dokoupit je na příslušný typ vozu. Bez nich box na střechu neumístíte. Měli byste také vědět, že na některé typy příčníků nepůjdou upnout klasicky, ale že budou potřeba adaptéry.  Samozřejmě to má řešení a u nás v Meteoru víme, jak na to. Ale je potřeba to vědět,“ upozorňuje Martin Rigó z prodejny autodílů a autodoplňků Meteor. Je tedy na vás, zda si vybrat mnohdy levnější univerzální varianty ze supermarketů, nebo dáte přednost ověřeným výrobcům nosičů a boxů, jako je například firma Thule, HAPRO apod. Abyste předešli komplikacím a zbytečně nevyhodili peníze, je lepší zajít do kamenné specializované prodejny a nechat si poradit.

 Namontovat střešní box zvládne i žena. Je to otázka pár minut

Moderní systémy úchytu střešních boxů jsou velmi propracované a jednoduché. Boxy se upevňují vždy na čtyřech místech. Stačí otočit příchytným kolečkem a zacvaknout bezpečnostní pojistku. Většina lepších výrobců nabízí i oboustranné otevírání boxů. Dříve se otevíraly pouze z pravé strany. Otevření boxů z obou stran usnadňuje montáž i demontáž a je to také pohodlné pro nás uživatele při nakládání a vykládání.

  • Facebook
  • Twitter