Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Přibyslavští vodní skauti se nebojí vytáhnout lodě ani v listopadu

/
/
/
712 ZobrazeníS nástupem podzimu se vodáci musí na jistý čas rozloučit se svými oblíbenými toky. To ovšem neplatí pro děti z 2. oddílu vodních skautek a skautů ze střediska Goliath Přibyslav, které trávily sobotní odpoledne 9. listopadu na Ostrůvku v Poříčí, mezi dvěma jezy řeky Sázavy.

Poslední jízdy a pak symbolické otočení klíčem a zamknutí řeky do příštího jara. Starý vodácký rituál, který na většině řek probíhal třetí říjnovou sobotu. Přibyslavští skautíci se ale nebojí usednout do lodi ani v listopadu.

„Přestože počasí zprvu vypadalo, že naše plány zhatí, nakonec se trochu umoudřilo a my jsme se rozhodli, že nebudeme s dětmi pracovat v rovině teoretické, ale ukážeme zejména našim nováčkům, kolik legrace a dobrodružství se dá na vodě zažít. A třeba i v zimních čepicích,“ s úsměvem vysvětlila Renata Tvrdíková, vedoucí vodních skautů v Přibyslavi.

Noví členové se nejprve seznámili s bezpečnostními pravidly na lodi a na vodě. Naučili se například, jak držet pádlo, jak nastupovat na loď, aniž by se převrátili, jak se na lodi uchovávají cennosti, jak se chovat na jezu a osvojili si základy jízdy na kánoi v pozici háčka. Starší děti pak předávaly získané dovednosti jízdy na kánoi, učily nováčky týmové spolupráce i samostatnosti.

Sobotní listopadové odpoledne se ale neneslo pouze ve vodním duchu. Skauti měli na schůzce k dispozici mimo lodí též detektor kovu. Stačilo pouze zapojit jejich bujnou fantazii lehce upraveným příběhem a už se s krompáčem v ruce zapojili do hledání pirátského pokladu. Bohužel na místo zlatých mincí našli pouze několik kilogramů starého železa, pár šroubů a hřebíků. Ale sladká odměna je ani tak neminula.

  • Facebook
  • Twitter