Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Italští uprchlíci na jižní Moravě v letech 1915-1919

/
/
/
638 ZobrazeníNárodní památkový ústav v Telči pořádá ve středu 13. listopadu další přednášku z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. Představí téma Italští uprchlíci na jižní Moravě v letech 1915-1919.

Přednáška se bude věnovat vzniku a průběhu I. světové války a příčinám odchodu říšských Italů z jižních svahů Alp do zázemí Rakousko-Uherska. Nevynechá pobyt Italů v barákových táborech ani jejich život na Moravě. Dotkne se tématu školní docházky italských dětí, zaměstnávání dospělých či vztahů s domácím obyvatelstvem. Podle dostupnosti pramenů bude zmíněn pobyt Italů v Telči.
Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal pevně ukotvenou tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.

Začátek přednášky je v 18.00 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči a přednáší Eva Šebková. Vstup je zdarma.

  • Facebook
  • Twitter